Bondsraad De Bondsraad, die statutair de functie van algemene ledenvergadering vervult, heeft in het afgelopen jaar twee vergaderingen gehouden. De jaarlijkse vergade ring vond plaats op 15 juni in het Amstel Hotel te Amsterdam. In zijn openings rede heeft de Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, uitvoerige mededelingen gedaan over de activiteiten van het Hoofdbestuur op verschillende terreinen als: de laatste fase van de afschaffing der vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen, het afsluiten van een nieuwe overeenkomst met het Bureau voor Mu- ziekauteursrecht Buma, de filmtransportdienst naar de bioscopen, de overeen komst met de N.O.S. inzake ce filmvoorziening voor de televisie, het vraagstuk van de B.T.W., de filmcassettes en andere problemen, waarbij het wel en wee van het film- en bioscoopbedrijf nauw betrokken is. Het jaarverslag over 1970 werd goedgekeurd, evenals de financiële stukken. De contributie voor het jaar 1971 werd overeenkomstig het voorstel van het Hoofd bestuur vastgesteld. Goedgekeurd werd het voorstel om een bedrag van ten hoogste f 200.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van het Productiefonds voor Nederlandse Films en om gedurende 1971 bedragen tot een maximum van f 300.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van filmproducenten op basis van garantiecontracten met bioscoopexploitanten. Tot erelid werd benoemd de heer H. S. Boekman te Amstelveen. Bij enkele candidaatstelling werden tot leden van het Hoofdbestuur herbenoemd de heren C. J. Blad te Amsterdam, G. J. H. Dujardin te Utrecht en P. J. N. R. Ooms te Amsterdam. Ook de aftredende le- Tijdens de vergadering van de Bondsraad van 15 juni 1971 werd de heer H. S. Boekman tot erelid van de Nederlandse Bioscoopbond benoemd. De Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, overhandigt hem de bijbehorende oorkonde.

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 52