listische of overheersende positie van een aanvrager, het notulair vastleggen van een overgangsmaatregel voor hangende aanvra gen. Het Reglement op de Technische Commis sie beoogde deze commissie een officieel karakter te geven. De Afdeling kon zich ook met dit voorstel verenigen, zij het dat zij de Exploitantenraad voorstelde enige amendementen over te nemen en wel be treffende de uitbreiding van de benoe- mingsmogelijkheid van een deskundige op het gebied van de bouwkunde, het raadple gen van de Technische Commissie door het Hoofdbestuur bij verplaatsing van biosco pen, de uitschakeling van Hoofdbestuurs leden en leden der Nieuwe Zakencommis- sies voor een benoeming in de Technische Commissie, alsmede de beperking van de benoemingsduur. Tenslotte ging de Afdeling ook akkoord met het Filmbeursreglement, zij het uit drukkelijk niet met de voorgestelde beurs beperking tot eenmaal per maand in de drie zomermaanden. Zij diende een amen dement in strekkende tot een compromis tussen de wensen van de meeste verhuur ders tot stringente beursbeperking en de verlangens van vele exploitanten om de beurs ook in de zomer wekelijks te houden. Dit kwam neer op een voorstel tot het hou den van een veertiendaagse beurs in de maanden juli en augustus. Voorts stelde de Afdeling voor om de bio scoopreclame-exploitanten als categorie van beursbezoekers te vermelden en de herbe- noemingsmogelijkheid van beurscommissa rissen tot eenmaal te beperken. Het meren deel van de amendementen en suggesties werd door de Exploitantenraad overgeno men. Voor het verslag terzake zij verwezen naar het jaarverslag van de raad, alsmede het te verwachten Bondsjaarverslag. F1LMLEVERANTIES AAN NIET-LEDEN Daar de leverantie van films afkomstig van niet-leden van de Bond, hetzij via de lijst van Geen Bezwaar, hetzij buiten deze lijst om, aan niet-leden hand over hand toenam, zulks in concurrentie met de bestaande bio scopen heeft de Afdeling zich met een uit voerig gemotiveerd rekest gericht tot de Exploitantenraad tot het doen van voor stellen aan het Hoofdbestuur, beogende een wijziging van de leveringsvoorwaarden, zo danig dat aan de leden een betere bescher ming tegen deze veelal ongelijke concurren tie zal worden verleend. De Exploitanten raad besprak dit stuk 12 januari 1972 in een speciale vergadering en besloot het Hoofd bestuur te adviseren een voorstel bij de Bondsraad in te dienen tot wijziging van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar in dier voege, dat het verboden zal zijn films aan niet-leden te leveren binnen twee jaar na première-Nederland, alsmede aan te dringen op een stringente hantering van het reglement en disciplinaire bestraffing van overtredingen. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMST De voorstellen van de Sociale Commissie tot wijziging van de C.A.O., die behalve loonsverhoging ook een herziening van een aantal bepalingen beoogden, hebben ook in onze afdeling de nodige aandacht gehad. Men was van mening, dat aan de loons verhogingen, gezien de trend, moeilijk zou zijn te ontkomen. Hoewel reeds in 1971 een voorstel van de Sociale Commissie was goedgekeurd tot verstrekking van een vakbondsbijdrage, la ter vastgesteld op 20.000,werden er nogmaals bezwaren aangevoerd tegen deze bijdrage, aangezien men zich in deze afde ling afvroeg hoeveel personeelsleden de be wuste vakbonden in feite vertegenwoordig den. Daarover waren tot dusver geen in lichtingen te verkrijgen. Bezwaren werden ook geopperd tegen de voorgestelde invoe ring van een nieuwe operateursfunctie, na melijk die van operateur C. De leden waren van oordeel, dat dergelijke hoger-betaalde technici beter buiten de CA.O. zouden kun nen vallen, evenals bedrijfsleiders. Als zo danig zou men hen dan ook kunnen aan stellen. Dit standpunt is echter niet gedeeld door de Exploitantenraad. ANALYSE VAN HET BIOSCOOPBEZOEK Reeds in het vorig jaarverslag is melding gemaakt van een verzoek der Afdeling B aan het Hoofdbestuur om gelden beschik baar te stellen tot het nader uitwerken van een rapport, dat de Firma Cinescope, bio- scoopreclame-exploitante, had doen uit brengen door het Bureau Intomart over het bezoek aan de bioscoop als jeugdmedium en wel in het jaar 1969. Hoewel het Hoofd bestuur in 1971 aanvankelijk afwijzend be schikte, kwam het op deze beslissing terug op dringend verzoek der afdeling en be sloot om Intomart alsnog opdracht te verlenen tot het maken van een analyse uit de bestaande gegevens over het bezoek in middelgrote en grote steden. Het rapport was in het verslagjaar nog niet verschenen.

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 77