enigd Nederlands Filminstituut ertoe geleid, dat doublures zijn opgeheven, nieuwe initiatieven van de grond zijn gekomen en het werk over de hele linie veel meer mensen heeft bereikt dan onder de vroegere structuur het geval was. Het Hoofdbestuur van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut zijn thans uit dezelfde personen samengesteld, te weten Dr. J. E. Andriessen, voorzitter; Dr. J. C. C. Rupp, vice-voorzitter; J. Th. van Taalingen, die de Bond vertegenwoordigt en de functie van secretaris-penningmeester bekleedt, P. Beugels en J. M. Lücker. Dr. J. A. Hes is van beide stichtingen directeur. De terreinen waarop het Ver enigd Nederlands Filminstituut en de daarin samenwerkende stichtingen zich bewegen, zijn o.a. filmstudie, filmvorming, verkenning van de geestelijke achter grond van de film, filmverhuur van speciaal geselecteerde films ten behoeve van verenigingen. Voorts worden activiteiten ontwikkeld op audio-visueel gebied en worden aangelegenheden behandeld op het gebied van de jeugd in verband met film en televisie. De Nederlandse Filmacademie ressorteert onder de Stichting Nederlands Film instituut. De academie valt onder het kunstonderwijs, waarvan ook de academies van beeldende kunsten en de conservatoria deel uitmaken. Zij is een vierjarige dagschool, die opleidt voor creatieve en technische functies in de sectoren van filmproduktie, filmlaboratoria, filmstudio's en televisie. Directeur van de Neder landse Filmacademie is de heer A. Koolhaas. Jofre Soares in ,,Jodo" van George Sluizer (Sluizer Films). Deze film was de officiële Nederlandse inzending naar het Filmfestival van Berlijn dit jaar.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 33