volgens hetwelk de filmhuur tot eind 1973 zou worden berekend over het totale be drag der bruto-ontvangsten, verminderd met 12/112 over het exploitantenaandeel. Het voorstel was uiteraard in een verfijnde re reglementaire terminologie vervat, maar im grossen Ganzen kwam het daarop neer. Daarbij was in de toelichting bepaald, dat inherent daaraan was, dat uiterlijk binnen het komende jaar een oplossing van het probleem behoort te worden gerealiseerd en dat over enkele maanden het overleg terzake zal moeten worden gecontinueerd. Dit voorstel werd, nadat de Exploitanten- raad en de ledenvergadering van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders ermede ak koord waren gegaan op 12 december 1973 onder uitdrukkelijke verklaring van het Hoofdbestuur dat de toelichting als een onderdeel van de bepaling moet worden beschouwd, door de Bondsraad aangeno men. zijn van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploi tanten en werd besloten om ten spoedigste in deze vacature te voorzien in een op 10 januari 1973 te houden vergadering van de Exploitantenraad. ERELIDMAATSCHAP J. G. J. BOSMAN De Raad kon zich geheel verenigen met een voorstel van het Hoofdbestuur om de aftredende Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, te benoemen tot erelid van de Bond. De vraag van enige leden of het niet wenselijk zou zijn geweest voor niet-leden van de Bond, die zich bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt een ander huldebetoon te verlenen door bijvoorbeeld de instelling van een ere-voorzitterschap of iets van dien aard, vond bij de meeste leden geen steun. C.A.O.-BESPREKINGEN WISSELING VOORZITTERSCHAP HOOFDBESTUUR, BONDSRAAD EN EXPLOITANTENRAAD De Exploitantenraad was begin juni 1972 in kennis gesteld van het voornemen van de heer J. G. J. Bosman om zijn functie van voorzitter van het Hoofdbestuur per 20 juni neer te leggen, waarbij hij zich bij gebreke van tijdige opvolging beschikbaar hield om die functie tijdelijk waar te nemen. Als enige kandidaat was uit het bedrijf naar voren gekomen de heer J. Nijland, direc teur van Bioscoop Vreeburg N.V. te Utrecht. Deze gaf te kennen bereid te zijn tot het aanvaarden van een kandidatuur; doch niet eerder beschikbaar te zijn dan per 1 januari 1973. De Bondsraad ging daarna akkoord met een voorstel van het Hoofdbestuur om de heer Bosman voor zolang geen nieuwe Bondsvoorzitter in functie treedt, te her benoemen. Het lag in de bedoeling om tegen het eind van het jaar een nieuwe vergadering van de Bondsraad te houden waarin de kandida tuur van de heer Nijland aan de orde zou komen. De Exploitantenraad bracht daarom een niet-bindende aanbeveling uit als bedoeld in artikel 11 van het Reglement der Bedrijfs afdeling ten gunste van de heer Nijland. Deze werd met algemene stemmen als voor zitter van de Bond benoemd per 1 januari 1973. Als gevolg daarvan kon de heer Nijland vanaf genoemde datum geen voorzitter meer Op 4 april boog de Exploitantenraad zich over voorstellen tot wijziging van de C.A.O. voor het Bioscoopbedrijf waarop een dele gatie van de leden-werkgevers der commis sie een mondelinge toelichting gaf. Hij kon zich met deze voorstellen verenigen, inclu sief de voorgestelde vakbondsbijdrage van 20.000,voor het nieuwe C.A.O.-jaar, met de kanttekening, dat twee leden van de raad zich niet konden verenigen met de extra vergoeding van 50 extra loon voor het werken op feestdagen die op zondag vallen, ondanks de verzekering van de vak bonden dat zij zich op het inwilligen van dit verlangen niet zouden beroepen voor het verkrijgen van dezelfde toeslag op an dere zondagen. Dienovereenkomstig werd het Hoofdbestuur geadviseerd, de voorstellen goed te keuren. INFORMATIE OVER EXPLOITATIERESULTATEN Het Hoofdbestuur heeft gevolg gegeven aan een verzoek van de Raad om in deze of gene vorm de exploitatieresultaten van een tiental aan de top staande films te publi ceren door op de maandstatistieken van be zoek- en ontvangstcijfers, de zogenaamde „top-tien" op te nemen en daarnaast een overzicht van de stand per jaar. SLOT-OVERZICHT De Exploitantenraad adviseerde het Hoofd-

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 64