De stand was in een aantal frisse kleuren uitgevoerd, welke kleurstelling tevens werd gebruikt in het documentatiemateriaal, dat per film voor belangstellenden beschikbaar was. De stand was voorts uitgerust met twee kleurentelevisie-installa ties, die door een video-recorder werden gevoed met trailers uit recente Neder landse hoofdfilms en fragmenten uit korte films. Voor deze wijze van presentatie bestond veel belangstelling. De gehele stand is door de tentoonstellingsdienst van de R.V.D. ontwopen en in demontabele vorm geconstrueerd, zodat hij ter plaatse op eenvoudige wijze door deskundigen van deze dienst kon worden opgebouwd, respectievelijk afgebroken. Het technische gedeelte van de outillage, inclusief het fotomateriaal en een hoe veelheid grote dia's, die periodiek konden worden verlicht, werd verzorgd door Cinecentrum. De opgedane ervaringen waren ook ditmaal positief en de aanwezige producenten slaagden erin om al dan niet door bemiddeling van de stand „bemanning" res pectievelijk buitenlandse agenten sommige van hun films naar een aantal landen te verkopen. Ook met de verkoop van korte films, hetgeen bij evenementen als dit steeds een moeilijke zaak is, werd door de vertegenwoordiger van de R.V.D. suc ces geboekt. Mede omdat thans en fraaie permanente stand beschikbaar is, ligt het voor de hand, dat op de ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Tijdens het jaarlijkse Internationale Industriële Filmfestival, dat van 9 tot 14 sep tember in Helsinki (Finland) werd gehouden, zijn 13 Nederlandse korte films ver toond, op een totaal van 135 films uit 15 landen. De internationale jury van het Internationale Industriële Filmfestival in Helsinki.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 12