Een beeld uit de korte film „Straf" van Olga Madsen (voor C.RM. geproduceerd door Scorpio Films B.V.), welke Film op het Internationale Filmfestival van Berlijn werd bekroond met een Zilveren Beer. het systeem van terugbetaling dat door het Productiefonds voor Nederlandse Films wordt toegepast. Opdat de films in kwestie ook inderdaad worden vertoond, is het van belang dat de daarvoor in aanmerking komende bioscoopexploitanten door middel van garanties ten aanzien van de te behalen opbrengst (althans het deficit ten opzichte van een gemiddelde weekopbrengst) gestimuleerd worden. Voor het verkrijgen van die ga ranties waarbij het om relatief beperkte bedragen gaat zal een beroep worden gedaan op de gemeenten om tot subsidiëring van deze speciale filmvertoningen over te gaan. Dit deel van de plannen van het Hoofdbestuur is nog niet gerealiseerd. De commissie die bepaalt welke films voor subsidiëring in aanmerking komen, speelt een belangrijke rol in het geheel. Zij dient een deskundige samenstelling te hebben. Het leek het Hoofdbestuur tevens raadzaam, dat vier van de vijf commis sieleden geen deel uitmaken van het film- en bioscoopbedrijf. De Selectiecommissie Kunstzinnige Films is in september door het Hoofdbestuur benoemd. Zij bestaat uit de filmrecensenten de heren B. J. Bertina, Ch. Boost en H. Saaltink en uit de heren A. Koolhaas (directeur van de Filmacademie) en J. Th. van Taalingen (Bondsdirecteur). Het secretariaat berust bij Drs. P. M. H. Cuijpers. Ondanks het feit, dat nog geen antwoord was ontvangen op de subsidie-aanvrage aan het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, is de com missie reeds aangevangen met haar werkzaamheden, omdat verder uitstel, gezien het reeds beschikbare bedrag van 80.000,—, ongewenst werd geacht. De com missie kwam in het verslagjaar viermaal bijeen en heeft aan twee films een uit- brengsubsidie toegekend.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 18