Stimulering van filmbelangstelling en bioscoopbezoek Naast de individuele werkzaamheid van de leden verricht de Bond een aanvullende collectieve taak bij het streven naar stimulering van de filmbelangstelling en het bioscoopbezoek. De activiteiten van de organisatie bewogen zich vooral op het gebied van publiciteit en research. De activiteiten van Bondswege op deze terreinen betreffen onder meer de werk zaamheid van de persdienst, de medewerking aan de Internationale Filmweek Arn hem en een systeem van gereduceerde entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder. De persdienst heeft de pers weer wekelijks van gegevens voorzien omtrent lande lijke en plaatselijke filmpremières, alsmede daarop aansluitende prolongaties. Ook heeft de dienst informatie aan de pers verschaft over onderwerpen op het terrein van film en bioscoop. Rond het begin van het nieuwe bioscoopseizoen is de pers een overzicht verstrekt van de nieuwe hoofdfilms onder opgave van de regisseur, de producent en de voornaamste acteurs en actrices. De bioscoopbonnen, die in waarden van 5,en 10,worden uitgegeven, hebben in 1974 een afzet gehad die wat hoger was dan die van het voorgaande jaar. De bonnen blijken vooral in trek te zijn als geschenk voor relaties en perso neel en als prijs bij prijsvragen. Volgens het Reglement inzake Entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder hebben de bewuste bejaarden in alle door de leden geëxploiteerde bioscopen toe gang tegen betaling van een gereduceerde entreeprijs. Deze prijs wordt voor elke bioscoopvoorstelling bepaald door de entreeprijs van de goedkoopste rang te ver- Het geheel verbouwde theater Rembrandt 1 in Utrecht

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 24