Apolio 2, Den Haag minderen met 0,75. Voor de aldus verkregen prijs kunnen de bejaarden op alle rangen naar keuze plaatsnemen, uiteraard voorzover plaatsen beschikbaar zijn. De regeling geldt voor openbare voorstellingen op maandag, dinsdag en woensdag, uitgezonderd algemeen erkende feestdagen. Wanneer een bioscoop op maandag, dinsdag of woensdag geen voorstelling geeft, doch wel op donderdag of vrijdag, dan is de regeling op laatstgenoemde dagen van toepassing. Zij die van de regeling v/ensen gebruik te maken, dienen zich bij de ingang van de bioscoop te legitimeren. Daartoe is ieder geldig identiteitsbewijs voldoende, mits het is voorzien van een pasfoto en de leeftijd is vermeld. In 1974 hebben 153.422 personen van de 65 - regeling gebruik gemaakt. In 1973 was dat totaal 166.913 en in 1972 148.984. Op het terrein van de stimulering van filmbelangstelling en bioscoopbezoek heeft in 1974 geen research van speciale aard plaatsgevonden. Voor de werkzaamheid op genoemd terrein is met name de subsidiëring van belang door de Stichting Stimuleringsfonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoopwezen. Deze Stichting is door het Hoofdbestuur van de Bond in overleg met het departe ment van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in het leven geroepen. Na een subsidietoewijzing van het departement in 1968 is geen nieuwe subsidie ver leend, zodat met het oog op de uitgaven die het fonds in de afgelopen jaren heeft verricht, van een stimulerende activiteit van enige omvang geen sprake meer kan zijn. Een verzoek van het Hoofdbestuur aan de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk om door een permanente subsidiëring van het Stimulerings fonds dit in staat te stellen in continuïteit te werken, heeft tot nu toe geen effect gesorteerd. In het Bestuur van de Stichting Stimuleringsfonds voor het Nederlandse

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 25