Bondscongres Op 12 november werd het derde Bondscongres gehouden in Bioscoop Catharijne te Utrecht, die mede als congreszaal in gebruik is. Het congres ving des ochtends om 9.30 uur aan met een ontvangst van de ruim 300 deelnemers. Het officiële openingswoord werd gesproken door de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland. Deze wees in het bijzonder op de betekenis van het congres als contact punt tussen de leden en als middel tot uitwisseling van gedachten. Hij legde daarna de leiding van het congres in handen van de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. Tijdens de ochtendzitting is het thema „Bioscoop en Horeca" aan de orde geweest. Er werden inleidingen gehouden door Drs. A. M. Merk, Secretaris van het Be- drijfsschap Horeca, die sprak over de raakpunten tussen de horeca-ondernemers en de bioscoopexploitanten, en het Hoofdbestuurslid, de heer J. van Willigen, die als bioscoopexploitant en vanuit zijn ervaring op horecagebied de horecafunctie van bioscopen onder de loep nam. Aan het slot van de zitting kon worden geconclu deerd, dat er duidelijke raakvlakken zijn tussen horeca-exploitatie en bioscoop exploitatie, hetgeen onder meer samenhangt met de omstandigheid, dat het publiek hetwelk beide hebben, in grote lijnen hetzelfde is. Uit dien hoofde zijn er moge lijkheden van samenwerking tussen de wederzijdse organisaties en de ondernemin gen van weerskanten. Daarnaast kon worden geconstateerd, dat de horecafunctie van de bioscoop niet slechts in economisch opzicht van belang is, doch ook in het kader van de klantenbinding en de service aan het publiek. Een overzicht van de goed gevulde zaal tijdens het derde Bondscongres.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 27