Sociale aangelegenheden C.A.O. VOOR HET BIOSCOOPBEDRIJF De Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf was evenals in 1973 als volgt samengesteld: W.F. Dubbeldeman, Voorzitter, F.E. Brave, H. Miedema en Drs. C. A. Voskuil, leden-werkgevers; H. J. P. Michielsen en J. J. v. d. Veer, leden, W. P. van Santé en J. J. Arens, plaatsvervangende leden-werknemers, namens de Ka tholieke Bond A.V.G.; H. J. P. v. d. Hilst en L. H. Röttger, leden, J. van Helden en A. Palsgraaf, plaatsvervangende leden-werknemers, namens de Algemene Bond „Mercurius". Secretaris was tot 1 oktober de heer H. W. Hagenberg, die werd op gevolgd door de heer L. Claassen. Er is gedurende het verslagjaar tweemaal vergaderd over de verlenging respectie velijk aanpassing van de CA.O., met name wat betreft de loontabellen. Volgens de veelbesproken machtigingswet viel er over lonen en andere arbeidsvoorwaarden weinig te onderhandelen en moest worden volstaan met het opvolgen van over- heidsaanwijzingen die waren neergelegd in een uitvoeringsbesluit van 18 januari. Zo moesten in januari de lonen van werknemers van 23 jaar en ouder bij een vol ledige werkweek met f 15,per maand worden verhoogd en per 1 april opnieuw met 15,per maand. De derde 15,per maand volgde per 1 juli. De eerste prijscompensatie ging in op 1 januari en beliep 1,31 de compensatie van 1 april (2 bleef beneden de toen geldende 30,toeslag; de compensatie per De „open dag" voor het film- en bioscoopbedrijf bij gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de BUMA, gehouden op 2 april in het BUMA-huis te Amsterdam.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 29