Jules Croiset en Leen Jongewaard in „Help, de dokter verzuipt" van Nicolai van der Heyde (Fuga Filmprodukties B.V./Maggan Films B.V.). Er wordt in deze sector gewerkt met een loontabellensysteem dat een normsalaris, een minimum en een maximum inhoudt, terwijl voorts de werknemers op basis van hun functie in loonklassen zijn ingedeeld, die oplopen met het aantal dienst jaren. De snelle stijging van het wettelijk minimumloon (circa 25 in 1974) heeft er evenals in vele andere bedrijfstakken ook hier toe geleid, dat de zorgvuldig op gebouwde loontabellen voor de lagere salarisklassen onbruikbaar werden en door het minimumloon moeten worden vervangen onafhankelijk van het aantal dienst jaren en de functie die wordt uitgeoefend. Dit leidt onvermijdelijk tot het ineen schuiven van de tabellen, dat wil zeggen vermindering van de promotiemogelijk heden per klasse. Dit komt niet ten goede aan het arbeidsklimaat, integendeel. Voor het komende jaar wordt het opnieuw een grote zorg om de loonschalen zo danig aan te passen, dat er sprake blijft van enigszins redelijke verhoudingen tussen de bestaande acht klassenindelingen. In de samenstelling van de Sociale Commissie voor het filmlaboratoriumbedrijf kwam in 1974 geen wijziging. Zij bestond uit de heren Mr. H. C. Bitter, Voorzitter, en C. Treffers, leden-werkgevers; L. H. Röttger en H. J. Zwart, leden-werknemers, alsmede Mej. Mr. C. W. van den Berg en de heer M. Cornelissen, plaatsvervan gende leden-werkgevers, en de heren Ch. Breijer en A. van de Kooij, plaatsvervan gende leden-werknemers. De leden en plaatsvervangende leden van werknemers- zijde zijn allen representanten van de Algemene Bond Mercurius (N.V.V.). Het secretariaat was in handen van de heer L. Claassen. De commissie behoefde in

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 31