Technische aangelegenheden Organisatorische contacten De stijgende tendens in de automatisering van projectie-installaties zette zich ook in 1974 voort. Het aantal volledig geautomatiseerde bioscopen steeg van 71 naar 86; het aantal half geautomatiseerde bioscopen bleef gehandhaafd op 17. Ook het aantal 70 mm-installaties bleef constant op 41 en het aantal bioscopen dat is uit gerust met faciliteiten voor electromagnetische geluidsweergave steeg met één tot 81 (de 70 mm-bioscopen zijn hierbij inbegrepen). De Technische Commissie was ook in 1974 samengesteld uit de heren F. H. W. Weyschedé, Voorzitter, D. J. H. Swart en C. L. Wirtz. Als secretaris fungeerde de heer H. W. Hagenberg, die na zijn vertrek wegens pensionering per 1 oktober werd opgevolgd door de heer L. Claassen, voorheen plaatsvervangend secretaris der Commissie. Tot de taak van de Technische Commissie behoort ingevolge het Algemeen Be- drijfsreglement het verstrekken van adviezen aan de Commissies Nieuwe Zaken omtrent technische aangelegenheden in het kader van de behandeling van aanvra gen voor de vestiging van nieuwe bedrijven. Gedurende het verslagjaar heeft de Technische Commissie liefst 29 adviezen uitgebracht met betrekking tot de vesti ging van nieuwe bioscopen. Krachtens het Reglement op de Technische Commissie heeft deze commissie mede tot taak het Hoofdbestuur van advies te dienen omtrent technische aangelegen heden. De commissie heeft het Hoofdbestuur in samenhang met aanvragen betref fende het overnemen of het verplaatsen van bioscopen adviezen verstrekt. Bij haar werkzaamheden heeft de Technische Commissie ook de heer E. F. Henny, technisch inspecteur van de Bond, ingeschakeld. BINNENLAND a. Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut De Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut heeft ten doel door samenbunde ling van krachten het culturele werk op audio-visueel gebied in ons land te verster ken en uit te breiden. Zij is een samenwerkingsorgaan van de stichtingen Neder lands Filminstituut, Filmcentrum, Film en Jeugd, en Audio-visuele Dienst. Het Hoofdbestuur van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut zijn uit dezelfde personen samen gesteld, te weten Dr. J. E. Andriessen, voorzitter, Dr. J. C. C. Rupp, vice-voorzit- ter, J. Th. van Taalingen, die de Bond vertegenwoordigt en de functie van secreta ris-penningmeester bekleedt, en J. M. Lücker. Er is een vacature van vijfde lid als gevolg van het tussentijdse aftreden van de heer P. Beugels. Dr. J. A. Hes is van beide stichtingen directeur. De Nederlandse Filmacademie ressorteert onder de Stichting Nederlands Filminsti tuut. De academie is een vierjarige dagschool, die opleidt voor creatieve en techni sche functies in de sectoren van filmproduktie, filmlaboratoria, filmstudio's en televisie. Directeur van de Nederlandse Filmacademie is de heer A. Koolhaas. Het curatorium bestaat uit de heren J. Verschueren, voorzitter, W. F. Dubbeldeman,

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 35