secretaris, Prof. Dr. H. W. Julius, W. H. Lindner, J. Th. van Taalingen en Dr. H. S. Visscher. Het Hoofdbestuur heeft in het verslagjaar wederom een subsidie beschikbaar ge steld ten behoeve van enige aktiviteiten die binnen het kader van de werkzaamheid van het V.N.F.I. werden ontplooid. b. Stichting Bio-Vacantieoord De Stichting Bio-Vacantieoord verricht met het Bio-Revalidatiecentrum te Arnhem en de daaraan verbonden mytylschool een belangrijk werk ten behoeve van het minder valide kind. Het bioscooppubliek heeft blijkens de opbrengsten van de bio scoopcollectes wederom zijn sympathie voor dit werk getoond. De Kerstcollecte 1973/1974 bracht op 320.180,36 en de zomercollecte 1974 319.659,95. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord was einde 1974 als volgt samen gesteld: M. Gerschtanowitz, voorzitter, J. G. J. Bosman, secretaris, J. Nijland, pen ningmeester, C. J. Blad en J. van Willigen, gedelegeerden, S. Barnstijn, Mevrouw W. Edelenbos, Mevrouw A. M. Janssens-Martens, Joh. Miedema, J. P. M. A. Smul ders, W. K. G. van Royen en C. van Willigen. De Bond heeft de Stichting Bio-Vacantieoord in 1974 een subsidie verleend van 2.500,—. c. Overige vertegenwoordigingen Behalve in de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Stichting Bio- Vacantieoord was de Bond in 1974 in een aantal andere organen en instellingen vertegenwoordigd. Onderstaand volgt een samenvatting van die vertegenwoordigin gen. In de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en in de Huishoudelijke Commissie van deze keuring had de heer J. Nijland, Bondsvoorzitter, zitting. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio hadden zitting de heren J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, J. Nijland, J. P. M. A. Smulders en L van Willigen. Als voorzitter van de Raad van Beheer fungeerde de heer Bosman. In het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman, tevens secretaris, G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz. In de Afdeling Filmkunst van de Raad voor de Kunst had zitting de heer O. B. W. Douwes Dekker. De Bond was in het Bestuur van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame exploitanten vertegenwoordigd door de heer J. van Willigen. In het Bestuur van de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoop bedrijf was de Bond vertegenwoordigd door de heren W. F. Dubbeldeman, H. W. Hagenberg, H. Miedema, P. J. N. R. Ooms, E. J. Verschueren, Drs. C. A. Voskuil en F. H. W. Weyschedé. De heer Dubbeldeman fungeerde als voorzitter en de heer Miedema als vice-voorzitter. In de Stichting Stimuleringsfonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoopwezen was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman, J. Nijland en J. P. M. A. Smulders. De heer Nijland trad tevens op als voorzitter. In de Raad van Beheer van de Stichting Arbeidsbemiddeling en in de Sub-com missie voor de Amusementskunst was de Bond vertegenwoordigd door de heer J. G. Bloem. Tenslotte hadden in het bestuur van de Stichting Louis Groen Fonds zitting de heren J. Arkenbout, Joh. Miedema, P. J. N. R. Ooms, tevens voorzitter, P. Silvius en J. P. M. A. Smulders.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 36