c. F.I.A.D. De Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films vergader de op 10 januari te Brussel, op 28 mei te Cannes en op 24 november te Milaan. In deze vergaderingen heeft men zich vooral beziggehouden met het ontwerpen van een standaardcontract tussen filmproducenten en filmverhuurders en een inter nationale arbitrageregeling ter oplossing van geschillen die zich als gevolg van de contractuele verhoudingen tussen producenten en distributeurs kunnen voordoen. d. C.I.C.C.E. Het Comité des Industries Cinématographiques des Communautés Européennes behartigt in het bijzonder de belangen van filmproducenten, filmverhuurkantoren en filmtechnische industrieën in de Europese Gemeenschap. Het Comité vergaderde op 9 januari te Brussel en op 17 mei te Cannes. In deze vergaderingen werden vooral de problemen behandeld samenhangende met de harmonisatie op filmterrein in de gemeenschap, met name ook wat de steunmaatregelen ten behoeve van de filmproduktie aangaat. Verder heeft het C.I.C.C.E. zich uitvoerig beziggehouden met het concurrentievervalsende karakter van een voortdurend toenemend aantal van televisie-uitzendingen van bioscoopfilms, welk karakter mede tot uiting komt in een onevenredig laag bedrag aan filmauteursrechten dat van de kant van de tele visie wordt betaald. In contacten met E.G.-functionarissen is hierop de aandacht gevestigd. Bij de vergaderingen van het C.I.C.C.E. is de Bond vertegenwoordigd door de Bondsdirecteur. e. F.E.l.T.C. De Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma, waarin via de landelijke organisaties de Europese laboratoria en studio's zijn verenigd, vergader de op 6 en 7 november te Parijs. Er is uitvoerig gesproken over een vergelijkend overzicht van genoemde bedrijven inzake de tarieven, materiaalprijzen, salarissen en sociale lasten. Er werd een kleine permanente commissie benoemd om het be staande overzicht nader uit te werken, zodanig dat vergelijkbare gegevens ter be schikking komen. Voor ons land zullen de heren W. E. Robert en H. Zwart van deze commissie deel uitmaken. Er is voorts gesproken over contacten met de be trokken E.G.-commissies, de relaties tot de televisie, douanerechten en harmoni satie van bestaande fiscale maatregelen en tarieven. Harmonisatie van maatregelen op het terrein van de milieu-verontreiniging in de laboratoriumsector is nog in beraad bij een speciale internationale werkgroep. Van Bondswege werden de ver gaderingen der Federatie bijgewoond door de Secretaris van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie, de heer L. Claassen, terzijde gestaan door bovengenoemde labora toriumspecialisten.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 38