Tegen twee beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken zijn in 1974 hoger be roepen ingesteld. In de eerste plaats door de City Exploitatie Maatschappij B.V. te Amsterdam tegen de weigering van de Commissie Nieuwe Zaken toestemming te verlenen tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de kelderruimte van het City Theater te Amsterdam; in de tweede plaats door de Zuid Nederlandse Theater Maatschappij'B.V. en de C.V.Top&Martens tegen de aan Jogchems Thea ters B.V. verleende toestemming tot het gaan exploiteren van vier nieuwe perma nente bioscopen-A te 's-Hertogenbosch. Dit laatste beroep is in het verslagjaar niet meer in behandeling gekomen. Naar aanleiding van het door de City Exploitatie Maatschappij B.V. ingestelde ho ger beroep heeft de Commissie Beroep Nieuwe Zaken de beslissing van de Com missie Nieuwe Zaken als vorengenoemd vernietigd. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken verleende aan de City Exploitatie Maatschappij B.V. de gevraagde toestem ming. BEDRIJFSREGISTER Overeenkomstig de bevoegdheden welke het Hoofdbestuur ontleent aan het Alge meen Bedrijfsreglement, besloot het tot inschrijving van 17 bioscopen-A en wel: Amersfoort - Cinema 2 en Studio G; Amsterdam - City 3 en City 4; Culemborg - Filmhuis De Nijenburgh; Echt - Micro Royal; 's-Gravenhage - Apollo II; Gronin gen - City 1, City 2 en City 3; Haarlem - Rembrandt; 's-Hertogenbosch - Jeroen Boschhuis (tijdelijke verplaatsing); Rotterdam - Lumière 2 en 3; Schagen - Royal 2 en Utrecht - Rembrandt 2 en Rembrandt 3. Het Hoofdbestuur gaf toestemming voor een tijdelijke verplaatsing van de Parade Bioscoop (wegens verbouwing van het pand) naar het Jeroen Boschhuis te 's-Her togenbosch. Het schreef uit acht bioscopen-A en twee bioscopen-B en wel: Amsterdam - Hal len; Boxtel - De Ark; Gennep - Royal; Heerenveen - De Witte; Heerlen - Scala; Utrecht - Vreeburg; Vlaardingen - Luxor; Weesp - City, alsmede: Gouderak - Dorpshuis en Oudewater - Thalia. Ten gevolge van deze mutaties steeg het aantal ingeschreven bioscopen van 381 tot 387 met een zitplaatsentotaal dat 1.286 lager is dan het aantal van het vorig jaar. In de genoemde aantallen uitgeschreven zaken zijn begrepen enige bioscopen die door brandschade of andere belemmeringen niet meer in bedrijf waren, doch wel ker inschrijving voorlopig was gehandhaafd wegens mogelijke hervatting. Ingeschreven werd voorts het filmverhuurkantoor The Movies B.V. en de produk- tiezaken Biz Productions B.V., Telefilm B.V., Target Films B.V. en Fons Rade makers Productie B.V. Uitgeschreven werden wegens opheffing het filmverhuurkantoor FAN Film, waar van de exploitatie wegens het overlijden van de heer P. Vermeer in 1973 definitief was geëindigd, en de filmproduktiezaak van de heer J. Schefer, eveneens wegens beëindiging van de werkzaamheden. Er werden drie nieuwe donateurs ingeschreven en wel: B.V. Assurantiebedrijf v/h N. E. Kröller Co. 1931, Brandt Advertising B.V. en Zoetwarencentrum Van- derkaaij B.V. Van twee donateurs werd de N.V.-inschrijving omgezet in die van een B.V.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 44