enige verzachtende omstandigheden, besloten in dit geval nog te volstaan met het opleggen van de straf van waarschuwing. ERETEKENS Het Hoofdbestuur verleent aan hen die gedurende 10, 25 of 40 jaar bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest, eretekens met bijbehorende oorkonden. Het lid in kwestie dient daartoe een schrif telijk verzoek in bij het Hoofdbestuur. In 1974 zijn in totaal 49 eretekens uitgereikt. Er werden 1 gouden brochette met diamant (voor dames) en 3 gouden steekspelden met diamant (voor heren) toege kend aan personeelsleden die tenminste 40 jaar bij een onderneming werkzaam waren geweest, alsmede 1 gouden brochette en 11 gouden steekspelden wegens een diensttijd van tenminste 25 jaren en 13 zilveren brochettes en 20 zilveren steekspel den wegens een diensttijd van tenminste 10 jaar. UITKERINGEN AAN OUD-WERKNEMERS Krachtens besluit van de jaarlijkse algemene ledenvergadering van 1957 is het Hoofdbestuur gemachtigd tot het doen van uitkeringen uit de Bondskas aan oud- werknemers in het film- en bioscoopbedrijf die bij het tot stand komen van de be drijfspensioenregeling in 1958 reeds 65 jaar of ouder waren en derhalve niet meer in aanmerking konden komen voor uitkeringen uit het bedrijfspensioenfonds. Ook nagelaten betrekkingen kunnen van deze regeling profiteren. Het aantal personen dat uit dezen hoofde uitkeringen uit de Bondskas ontving, bedroeg eind 1974 zes. FILMBEURSREGLEMENT Krachtens het Filmbeursreglement wordt het toezicht op de filmbeurs uitgeoefend door de Filmbeurscommissie. In deze commissie, die door het Hoofdbestuur wordt benoemd, hadden in 1974 zitting de heren A. J. Dresscher, C. Hart, H. W. M. Janssen en H. Timmer. Speciale vraagstukken hebben zich met betrekking tot de gang van zaken op de filmbeurs, die wederom op maandagmiddagen in Hotel Casa 400 te Amsterdam werd gehouden, niet voorgedaan. Ingevolge artikel 2 van het Filmbeursreglement is in de maanden juli en augustus eenmaal per veertien dagen een filmbeurs gehouden. Met het oog op het samenvallen van de maandag met de feestdagen (Tweede Paasdag en Tweede Pinksterdag) is de filmbeurs in die gevallen niet doorgegaan. Ook rond Kerstmis en Nieuwjaar vond geen filmbeurs plaats. FILMVERNIETIGING Overeenkomstig het Reglement inzake het toezicht op de vernietiging van film- kopiën dient elk lid, dat het exploitatierecht op een hoofdfilm of bijfilm voor Ne derland bezit een kopie van zodanige film die wegens expiratie van bedoeld recht of om andere redenen voor vernietiging in aanmerking komt, aan het Bondsbureau ter vernietiging aan te melden. De vernietiging geschiedt bij de gemeentelijke vuil verbranding te Amsterdam onder toezicht van het Bondsbureau.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 49