Arbitrage Alle geschillen tussen leden van de Nederlandse Bioscoopbond en tussen leden en donateurs zijn met uitsluiting van de burgerlijke rechter aan Bondsarbitrage onder worpen. In eerste instantie worden zij behandeld door de Commissie van Geschil len; in tweede instantie door de Raad van Beroep. De samenstelling van deze col leges bleef in het verslagjaar gehandhaafd; hangende een door het Hoofdbestuur voorgenomen reorganisatie van het voorziterschap werd in een tweetal vacatures nog niet voorzien. Alle geschillen tussen leden van de Nederlandse Bioscoopbond en leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten zijn eveneens met uit sluiting van de burgerlijke rechter onderworpen aan arbitrage. Deze geschillen worden behandeld door de Gemengde Commissie van Geschillen in eerste instantie en door de Gemengde Raad van Beroep in tweede instantie. De samenstelling en de werkzaamheid van de verschillende colleges is hieronder vermeld. COMMISSIE VAN GESCHILLEN Voorzitter was de heer J. van Willigen. De Kamers waren als volgt samengesteld: Eerste Kamer: J. Arkenbout, lid-filmverhuurder en J. van Dommelen, lid-exploi- tant. Tweede Kamer: P. M. Buis, lid-filmverhuurder en H. Miedema, lid-exploitant. Derde Kamer: J. Miedema, lid-exploitant. De heer W. J. F. van Ewijk, lid-filmverhuurder, heeft in de loop van het jaar het bedrijf verlaten, waardoor in de Derde Kamer een vacature ontstond. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbe treffende Kamer. Secretaris was tot zijn pensionering de heer H. W. Hagenberg; alle zittingen van de commissie in het verslagjaar waren nog tijdens zijn secretarisschap. In het najaar werd tot secretaris benoemd Mej. Mr. C. A. Krietemeijer. Gedurende 1974 zijn 11 geschillen (het jaar daarvoor 16) aanhangig gemaakt. Van deze 11 zijn er 3, voordat de behandeling kon aanvangen, ingetrokken. In zes zaken werd vonnis gewezen en in één geschil kwam een voorlopige schik king tot stand. Aan het eind van het verslagjaar moest één geschil nog in behande ling komen. In het verslagjaar zijn twee geschillen aanhangig gemaakt door leden-exploitanten tegen leden-filmverhuurders; zes door leden-filmverhuurders tegen leden-exploitan ten; één door een lid-exploitant tegen een lid-exploitant; één door een lid-film- producent tegen een niet-lid en één door een donateur tegen een lid-exploitant. RAAD VAN BEROEP Voorzitter was de heer C. J. Blad; vice-voorzitter de heer D. J. van Leen. De samenstelling van de Kamers was als volgt: Eerste Kamer: F. H. W. Weyschedé, lid-exploitant, P. J. N. R. Ooms en B. J. Schimmel, leden-filmverhuurders. Tweede Kamer: Mr. P.A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolff, leden-exploitanten; LJ. Paerl en J. P. M. A. Smulders, leden-filmverhuurders.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 51