Commissie voor Niet-commerciële Reclame In verband met de pensionering van de heer W. F. Dubbeldeman is in de Eerste Kamer een vacature ontstaan. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de des betreffende Kamer. Met de voorgenomen reorganisatie van het voorzitterschap hangt ook een reorga nisatie van het secretariaat samen, hetwelk tot dan vervuld werd door Mr. W. van Heuven. In het verslagjaar zijn geen hoger beroepen aanhangig gemaakt. GEMENGDE COMMISSIE VAN GESCHILLEN De Gemengde Commisise van Geschillen bestond in 1974 uit de heren M. Samson, voorzitter; G. A. K. Eerdmans, plaatsvervangend voorzitter; J. van Willigen en Th. de Ruiter, leden; Drs. J. Ph. Wolff en W. Dalmeyer, plaatsvervangende leden. Se cretaris was de heer H. W. Hagenberg. In het verslagjaar is geen enkel geschil aanhangig gemaakt. GEMENGDE RAAD VAN BEROEP De Gemengde Raad van Beroep bestond in 1974 uit de heren C. J. Blad, voor zitter; D. J. van Leen, plaatsvervangend voorzitter; F. H. W. Weyschedé, A. van Bloemendaal en G. F. Turèl, leden; Mr. P. A. Meerburg, H. Miedema, Mr. Dr. J. C. C. Haar en J. Ph. van der Linden, plaatsvervangende leden. Secretaris was Mr. W. van Heuven. Er werd in het verslagjaar geen hoger beroep bij de Gemengde Raad aanhangig gemaakt. De Commissie bestaat uit vertegenwoordigers van de Nederlandse Bioscoopbond en de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Haar samenstel ling was in het jaar 1974 ongewijzigd als volgt: G. van den Brink en G. A. K. Eerdmans (reclame-exploitanten), N. F. van Ewijk en B. W. G. van Roven (bio scoopondernemers), C. S. Roem (filmproducent), toegevoegd lid voor de beoorde ling van sponsored films. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. De Commissie kreeg acht verzoeken te behandelen om betalingsfaciliteiten voor films en dia's. Zij adviseerde tot kosteloze vertoning van een propagandafilm voor de landelijke Rode Kruis-collecte, een plaatselijke reclamedia voor het lidmaat schap van deze instelling, een dia voor de actie „Hou je hart vast" in Rotterdam, alsmede bij wijze van uitzondering een dia voor de commerciële verkoop van de langspeelplaat Nederlandse Filmfavorieten, van welker opbrengst een rede lijk bedrag bestemd was voor de Stichting Bio-Vacantieoord. Verder adviseerde zij tot het verlenen van 50 reductie op de vertoning van een propagandafilm der Gemeente Amsterdam voor de actie „Hou je stad schoon" en wel eenmaal in 1974 en eenmaal in 1975. Zij weigerde echter te adviseren tot kosteloze vertoning of het verlenen van reduc tie op de vertoningsprijs van een dia ten behoeve van de overheidscampagne welke

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 52