Nationale herdenking Filmvervoer Studiecommissie Bondsstructuur beoogde te attenderen op het scholingsrecht van werkende 15-jarigen. Tenslotte behandelde zij een verzoek om vast te stellen, of een door een buitenlandse fabri kant van motorrijtuigen gesponsorde film, als een film kon worden beschouwd met een ondergeschikt reclame-element. De Commissie concludeerde, dat deze film als een gewone reclamefilm moest worden aangemerkt, voor de vertoning waarvan de normale meterprijs behoorde te worden betaald. De nationale herdenking vond in 1974 plaats op zaterdag 4 mei. Het Hoofdbestuur heeft de leden wederom verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de nationale herdenkingsavond. In het bijzonder is gewezen op de wenselijkheid op deze avond van 18.00 tot 21.00 uur de lichtreclame niet te ont steken. De filmtransportdienst, die in onze opdracht door Van Gend Loos wordt uit gevoerd, heeft in het afgelopen jaar weer gezorgd voor de doorzending van al het filmmateriaal in de nacht van woensdag op donderdag. Deze wijze van verzending, die het aantal in omloop zijnde filmkopieën beperkt en aldus kostenbesparend werkt, heeft in het algemeen naar behoren gewerkt. Omtrent een aantal klachten is overleg geweest met de vervoerder. Aan de andere kant worden fouten bij het ver voer in de hand gewerkt, doordat de verzendformulieren en de plakadressen niet steeds goed leesbaar zijn. Het in papier verpakken van films, hetgeen ook moeilijk heden oplevert, geschiedt in geringere mate dan voorheen. Een algemeen gebruik van degelijk verpakkingsmateriaal, zoals fiberdozen of stevige houten filmkisten, ware te prefereren. Wegens de onvermijdelijke stijging van de vervoerskosten moesten de aan de leden in rekening gebrachte tarieven voor 1974 dienovereenkomstig worden verhoogd. Daar op feestdagen geen vrachtvervoer plaatsvindt, heeft het Hoofdbestuur de indeling van de speelweken moeten veranderen in die gevallen waarin de normale indeling van donderdag tot en met woensdag gezien het ontbreken van vervoers mogelijkheden niet kon worden aangehouden. Rond Hemelvaartsdag waren de speelweken ingedeeld van donderdag 16 mei tot en met dinsdag 21 mei en van woensdag 22 mei tot en met woensdag 29 mei. Tijdens de Kerst- en Nieuwjaars periode 1974/1975 was de indeling van donderdag 19 december tot en met maan dag 23 december en van dinsdag 31 december tot en met woensdag 8 januari 1975. Het Hoofdbestuur heeft het gewenst geoordeeld een studiecommissie in te stellen die tot taak kreeg a. te onderzoeken, of en zo ja op welke wijze de structuur van de organisatie dient te worden herzien en b. het Hoofdbestuur ter zake van advies te dienen. Hiertoe bestond naar de opvatting van het Hoofdbestuur aanleiding, omdat er inmiddels een ruime ervaring is opgedaan met de grondige structuurwijziging die

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 53