Contact met afdelingen en leden Het Bondsbureau Het Hoofdbestuur heeft in 1974 omtrent verschillende aangelegenheden contact gehad met de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, de Bedrijfsafdeling Filmver huurders, de Bedrijfsafdeling Filmproduktie en de afdelingen van bioscoopexploi tanten. De afdelingen werden onder meer geraadpleegd over de samenstelling van de Commissie Nieuwe Zaken, de Bondsarbitragecolleges en andere commissies. Met de besturen van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders is in het bijzonder overleg gepleegd over herzieningen van de filmhuurcondities. Met individuele leden heeft contact plaatsgevonden over diverse kwesties. ALGEMEEN De taken van het Bondsbureau waren ook in het afgelopen jaar weer velerlei, zoals valt af te leiden uit de onderwerpen welke in dit jaarverslag worden gereleveerd. Behalve de werkzaamheden voor het algemeen secretariaat en de centrale admini stratie van de recettestaten der bioscopen, mede met het oog op de Buma-admini- stratie, recettecontrole en statistiek, worden onder andere ook secretariaatswerk- zaamheden verricht voor de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, de Selectiecommissie Kunstzinnige Films, de Nederlandse Vereniging van Bioscoop reclame-Exploitanten en de Inkoopstichtng van het Film- en Bioscoopbedrijf. De heer H. W. Hagenberg, sedert 1 juni 1931 aan het Bondsbureau verbonden in talrijke functies, nam met ingang van 1 oktober afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Te zijner ere werd op 12 september een afscheids receptie gehouden in het Hilton Hotel te Amsterdam, waar talrijke relaties hem de hand kwamen drukken en de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, de grote ver- De Bondsvoor zitter, de heer J. Nijland, en de afscheid nemende heer H. W. Hagenberg.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 55