Technische dienst diensten van de scheidende functionaris belichtte en hem namens het ere-comité een geschenk aanbood, waaraan vele bedrijfsgenoten en relaties hadden bijgedra gen. De functies van de heer Hagenberg werden na zijn vertrek overgenomen door medewerkers van het secretariaat. Eind 1974 waren er op het Bondsbureau 24 personen werkzaam, waaronder één parttimekracht. Het bureau stond onder leiding van de Bondsdirecteur, de heer' J. Th. van Taalingen. Zijn naaste medewerkers op het secretariaat waren Mej. Mr. C. A. Krietemeyer en de heren L. Claassen, Drs. P. M. H. Cuijpers, A. H. Pieterse en Th. F. P. Wels, alsmede tot 1 oktober de heer H. W. Hagenberg. Als hoofd van de financiële administratie fungeerde de heer A. M. A. de Haan, registeraccountant. RECETTECONTROLEDIENST De controle op de vertoningsopbrengsten van bioscoopvoorstellingen is een van de peilers van de Bondsvoorwaarden, die aan de filmverhuurders uitsluitend film- huren toestaan die een procentueel aandeel van de bioscooprecettes uitmaken. In het Reglement op de Recette-administratie zijn in verband daarmee eisen ge steld met betrekking tot de uitgifte, het beheer en de registratie van de entree bewijzen voor bioscoopvoorstellingen. De controle daarop geschiedt door het Bondsbureau. De recettecontrole als zodanig wordt verricht door de Recettecontro ledienst onder leiding van het hoofd van de financiële administratie van het Bonds bureau. Door deze dienst worden periodieke administratieve onderzoekingen ingesteld in de recette-administraties van de bioscoopexploitanten, waarbij enerzijds uitgifte, beheer en registratie van de entreebewijzen getoetst worden aan de voorschriften van het reglement en anderzijds de verantwoording per film wordt afgestemd met de terzake gepubliceerde programmering. Het personeel van de dienst voert voorts steekproefgewijs controles uit tijdens de bioscoopvoorstellingen om het beheer der entreebewijzen en de interne controle te dien aanzien ook in de praktijk te kunnen toetsen. Gelet onder meer op de typische eigen preventie van elk der twee controlevormen kunnen zij gezamenlijk als een sluitend systeem van onderzoek aangemerkt wor den. De beide vormen van onderzoek werden in het verslagjaar, mede dankzij de ingebruikneming van een auto, niet onaanzienlijk geïntensiveerd. In 1974 zijn 305 technische controles ingesteld tegen 410 in 1973. Deze terugloop was het gevolg van ernstige ziekte van de technisch inspecteur, de heer E. F. Hen- ny, sedert 7 oktober. Voordien is in 41 (74) gevallen speciale aandacht besteed aan licht- en/of geluidsproblemen, filmbeschadiging, automatisering of aan pro blemen bij nieuwbouw, verbouw of renovatie. In een belangrijk aantal gevallen kwamen gedurende het verslagjaar als gevolg van gegeven adviezen verbeteringen in de bioscoopoutillages tot stand. Helaas moet worden gerapporteerd, dat in 12 (9) gevallen een vergeefse reis werd gemaakt, omdat op het schriftelijk aangekondigde tijdstip der controle niemand in de bioscoop aanwezig bleek te zijn.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 56