Reglement der Bedrijfsafdeling met het oog op het opstellen van lijsten met voorkeurs kandidaten voor het Bestuur en het stem men op ledenvergaderingen bij verkiezin gen. Veel aandacht is gewijd aan het voornemen van sommige belangrijke bioscooponderne mers om een verplichte toeslag te heffen voor bespreekgeld, enz. als servicekosten, vallende buiten de normale entreeprijzen. De meerderheid van de leden sprak zich hiertegen al bij voorbaat uit, omdat zij daar in een verkapte entreeprijsverhoging zag, waarover zij afrekening van filmhuur nood zakelijk achtte. Later bleek, dat dit voornemen niet werd gerealiseerd. Het uiterste tijdstip van prolongatiebeslis sing op maandagmorgen vóór 12 uur, le verde door het laat doorgeven van deze be slissingen door sommige exploitanten uit de grote steden moeilijkheden op, zoals al in ons vorig jaarverslag uiteengezet. Onze af deling had derhalve aan het Hoofdbestuur verzocht dit tijdstip te verschuiven naar 13 uur. Er bleken in de Exploitantenraad bij enige afdelingen van exploitanten ernstige bezwaren tegen deze verschuiving van het tijdstip te bestaan, omdat zij stellig ver wachtten, dat daardoor voor hen de tijd om de voorbereidingen voor het nieuwe week- programma te treffen (advertenties e.d.) te kort zou zijn, en bovendien omdat zij van oordeel waren, dat de beslissingen van de bewuste ondernemers in de grote steden on nodig laat werden genomen. Het verzoek van de Bedrijfsafdeling werd door de Exploitantenraad tenslotte afgewe zen, echter vergezeld van een beroep op alle leden in de grote steden om hun beslissingen zoveel mogelijk vóór 11 uur 's ochtends te nemen. Het Bestuur stelde een commissie ad hoc in om een aantal wensen van de leden-filmver- huurders in het zakelijk verkeer met de bio scoopondernemers te formuleren en die te zijner tijd ter sprake te brengen in een ver gadering van de besturen van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders en Bioscoopex ploitanten. Het ligt in de bedoeling in het nieuwe jaar naar zulk een overleg te stre ven. Het Bestuur wees de leden ingevolge ver zoek van het Presidium op de wenselijkheid van een strictere naleving van het Bedrijfs- reglement inzake Filmexploitatierechten. Naar aanleiding van een aanvraag van The Movies B.V. te Amsterdam, welke onder neming de gelijknamige bioscoop aldaar ex ploiteert, om toestemming tot het exploite ren van een verhuurkantoor van hoofdfilms en korte films, ingediend bij de Commissie Nieuwe Zaken, deed het Bestuur aan deze Commissie weten, dat het het niet nodig vond een afwijzend standpunt terzake ken baar te maken, omdat, in aanmerking ne mende de tot dusver door de nieuwe zaken- commissies gevolgde praktijk, de bezwaren die het had en ook heeft genoemd, geen steun vinden in de reglementaire normen. De Commissie verleende deze B.V. de ge vraagde toestemming. Er werden op instigatie van leden die vrees den, dat aan hen verkochte exploitatierech ten dubbel verkocht zouden worden, enige malen waarschuwingen uitgezonden om op eventuele aanbiedingen niet in te gaan al vorens inlichtingen in te winnen bij het Be stuur. Op 1 november vond in de Bistro De Kel- derhof te Amsterdam de uitreiking plaats van de brochure „Wordt verwacht" aan de pers, in tegenwoordigheid van de filmver huurders, de leden-exploitanten van het Hoofdbestuur en de leden van de Werk groep Publiciteit. Het Bestuur heeft er verder naar gestreefd, dat ten aanzien van de kosten van het film- transport een billijker systeem wordt toe gepast dan tot nu toe het geval was, omdat sommige vrachtkosten-aanslagen buiten ver houding stonden tot het aantal filmverzen dingen van sommige kantoren. Het Hoofdbestuur heeft derhalve besloten een nieuw systeem van filmvrachtberekening in te voeren, gebaseerd op de werkelijke hoeveelheid filmverzendingen per kantoor en per kwartaal, vast te stellen aan de hand van gegevens terzake op recettestaten. D. J. VAN LEEN ERELID Een van de nestors van het filmverhuurbe- drijf, de heer D. J. van Leen, directeur van Euro-Centrafilm B.V. te Dordrecht, jaren lang Hoofdbestuurslid, nu nog gedelegeerde uit de Bedrijfsafdeling in de Bondsraad, werd op voorstel van het Hoofdbestuur bij besluit van de Bondsraad van 22 april we gens zijn bijzondere staat van dienst als lid en voormalig lid van talrijke Bondscolleges benoemd tot erelid van de Bond; een volko men verdiende onderscheiding, waarover onze Afdeling zich bijzonder heeft ver heugd. LEDENMUTATIES EN PERSONALIA Tot het lidmaatschap van de Bond en daar door mede van onze Afdeling trad toe het nieuwe filmverhuurkantoor The Movies B.V., onder directie van de heer P. Ch. Goedings, die al bekendheid genoot als pro-

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 64