Jaarverslag Afdeling A lingsbestuur tot het lidmaatschap toegelaten Biz Productions B.V., Hilversum, Telefilm B.V., Hilversum, en Target Films C.V., Am sterdam. Een lidmaatschapsaanvrage van Fons Rade makers' Productie B.V. verkeerde in de eindfase en lopende aanvragen van Joop van Essen Filmproduktie en Koedijk Film B.V. konden ook in 1974 niet door de Com missie Nieuwe Zaken worden afgewerkt bij gebrek aan gegevens van de kant van de betrokkenen. Het aantal afdelingsleden in de produktie- sector steeg aldus van 32 naar 35. Walter Productions die eveneens een aan vrage had ingediend, vroeg om uitstel van behandeling wegens langdurig vertrek naar het buitenland. Haar bedrijf in Nederland werd tot nader bericht op non-actief ge steld. Het aantal laboratoria en studio's daalde van 12 naar 11 doordat Spectrum Film haar bedrijfstak voor een geluidsstudio liet uit schrijven. In deze rubriek moet helaas melding wor den gemaakt van het overlijden van de heer J. A. Huider in de leeftijd van 72 jaar. Hij was oprichter en firmant van Proca Kleu renfilmtechniek te Amsterdam. De afde ling werd bij de teraardebestelling op 26 oktober vertegenwoordigd door de heer Th. Cornelissen. Het bedrijf wordt door de zoon van de overledene voortgezet. LIJST VAN GEEN BEZWAAR Er is in 1974 slechts één produktiebedrijf overeenkomstig een advies van het Bestuur door het Hoofdbestuur op de Lijst van Geen Bezwaar geplaatst, namelijk Paul Steenbergen Produkties, Bussum. Target Films ging van de Lijst naar het lidmaat schap. Walter Productions werd tijdelijk af gevoerd en The Forum Filmmakers B.V. definitief wegens opheffing van het bedrijf. Per eind 1974 waren aldus 15 produktiebe- drijven op de Lijst van Geen Bezwaar ge- plaaatst. In de loop van het jaar is aan het Hoofdbestuur geadviseerd drie van deze bedrijven naar de lidmaatschapsprocedure te verwijzen. In 1974 kwamen 9 nieuwe aanvragen bin nen, waarvan alleen de bovengenoemde kon worden afgehandeld. Aan enige gegadigden werden nadere informaties gevraagd, aan anderen geadviseerd de aanvrage nog enige tijd op te schorten. Twee aanvragen dateren van december en konden niet voor het ein de van het verslagjaar worden afgehandeld. Een nieuw produktiebedrijf „The Produ cers" vroeg in de loop van het jaar als op volgster van Forum Filmmakers B.V., haar plaats op de Lijst van Geen Bezwaar te mogen innemen. Per eind december was hierover nog niet beslist. VOORUITZICHTEN Het is onder de gegeven omstandigheden vrijwel onmogelijk om een enigszins ver dedigbare prognose te geven omtrent de gang van zaken in het bedrijf in 1975. Wij zullen dit dan ook niet proberen. Op het organisatorische vlak valt te ver wachten, dat de herstrukturering van de af deling in welke vorm dan ook, tot stand zal komen en dat een vertegenwoordiger van de speelfilmproducenten een plaats in het Hoofdbestuur zal krijgen. Of de kwestie van de R.V.D.-contracten kan worden afgewikkeld, blijft ook nu een open vraag. Met het zgn. B-contract zal dit mogelijk gelukken, maar voor de A(C.R.M.) film is het meermalen aangekondigde tegen voorstel nog steeds niet ontvangen. Alleen op het gebied van de hoofdfilms lig gen de zaken veel concreter. Er is nog steeds een duidelijk stijgende lijn te be speuren tenminste voor wat betreft het aan tal produktieplannen. De produktiekosten stijgen echter in een dusdanig tempo, dat er in het komende jaar op dit punt in eigen kring ernstig overleg zal moeten plaatsvin den, wil men althans met de beschikbare U3uu^[duiuj rejueB ^fippsj uas 'uspppiui kunnen blijven realiseren. In zijn algemeenheid kan worden gezegd, dat de tijden op alle punten ontegenzegge lijk „harder" worden, waaraan alleen door sterker onderling overleg, respectievelijk samenwerking op alle daarvoor in aanmer king komende terrein, met kans op succes het hoofd kan worden geboden. L. Claassen, Secretaris INLEIDING In alle drie de steden Amsterdam, Rot terdam en Den Haag die behoren tot de Afdeling A is het aantal bioscoopbezoeken in 1974 toegenomen in vergelijking met 1973. In Den Haag en Rotterdam was deze toeneming zelfs groter (6,4 respectievelijk 6,6 procent) dan het landelijk gemiddelde (5,9 procent). Aangezien het bezoekerstotaal er zowel in 1972 als in 1973 gedaald was,

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 69