Jaarverslag Afdeling B doelstellingen van de Stichting Amsterdam City, welke stichting beoogt de Amsterdam se binnenstad voor het verkeer toegankelijk en daardoor levend te houden. Met het oog op deze doelstelling werd ook medewerking verleend aan een aktie tot behoud van de wekelijkse koopavond in Amsterdam. Op 1 januari 1975 telde de Afdeling A 80 bioscopen tegen 76 een jaar tevoren (plus twee ingeschreven, maar niet geëxploiteerde theaters). Hiervan bevinden er zich 22 in Den Haag (10.265 zitplaatsen), 20 in Rotter dam (11.940 zitplaatsen) en 38 in Amster dam (17.716 zitplaatsen). Het Bestuur was vertegenwoordigd bij de opening van nieuwe zaken, jubilea en andere gedenkwaardige gebeurtenissen, waaronder de receptie van de heer M. Gerschtanowitz op 17 december, ter gelegenheid van diens afscheid als topmanager van het Tuschinski- concern. De heer Gerschtanowitz is van 1967 tot 1969 Bestuurslid geweest van de toenmalige Afdeling Rotterdam en vanaf 1969 tot 1973 Vice-Voorzitter van de Afde ling A. Drs. P. M. H. Cuijpers, Secretaris INLEIDING De in 1973 ingezette verbetering van het bezoekcijfer heeft zich niet voortgezet. In 1974 heeft zich een lichte daling voorge daan welke ten opzichte van 1973 1,3 be draagt. De bruto-recettes gingen in het ver slagjaar niettemin met 13,1 omhoog. Het aandeel van onze Afdeling in het totaal landelijke bezoek bedroeg 32,7 tegen 35,1 in 1973. Het aantal bezoekers beliep 9,19 miljoen tegen 9,31 miljoen in 1973. In tegenstelling tot de andere afdelingen heeft onze Afdeling helaas niet kunnen profiteren van de landelijke stijging in 1974. ALGEMEEN Er werden vijf bestuursvergaderingen en twee ledenvergaderingen gehouden. De jaar vergadering, welke slecht werd bezocht, vond plaats op 9 april. De periodiek aftre dende bestuursleden J. van Dommelen, F. H. W. Weyschedé en Drs. J. Ph. Wolff wer den bij enkele kandidaatstelling herkozen. De ledenvergadering herbenoemde de heer Wolff eveneens tot voorzitter van de Afde ling. Tevens hechtte de jaarvergadering haar goedkeuring aan de jaarstukken der Afde ling. De ledenvergadering verenigde zich voorts met de jaarstukken voor de Bonds raad. Door het vertrek van de heer H. W. Hagen- berg, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, hebben zich in sommige secretariaatsfuncties enkele wijzigingen voorgedaan. De heer Th. Wels is de heer A. H. Pieterse tegen het einde van het ver slagjaar als secretaris der Afdeling B opge volgd. In de bestuursvergadering van 23 ok tober heeft de voorzitter de scheidende se cretaris bedankt voor de persoonlijke inzet waarmee hij gedurende vele jaren werk zaamheden voor de Afdeling heeft verricht. De samenstelling van het bestuur der Afde ling B was eind 1974 als volgt: Drs. I. Ph. Wolff, voorzitter; R. Nasette, vice-voorzit- ter; L. van Praag, penningmeester; J. van Dommelen en F. H. W. Weyschedé, leden. Gedelegeerd lid volgens artikel 37 van het Reglement der Bedrijfsafdeling Bioscoop exploitanten was de heer H. W. M. lanssen; secretaris: Th. Wels. VERSCHUIVING PROLONGATIETIJDSTIP De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten verzocht de mogelijkheid te onderzoeken om het uiterste tijdstip om prolongatiebeslis singen aan verhuurders door te geven te ver schuiven van 12.00 uur naar 13.00 uur. Hoe wel het bestuur van de Exploitantenraad begrip had voor de problemen van de ver huurders, achtte het dit voorstel niet haal baar. Wel heeft het de Afdeling verzocht na te gaan of een verschuiving van het uiterste tijdstip met een half uur mogelijk is. Onze Afdeling heeft zich achter het voorstel van de Afdeling C gesteld. Deze afdeling was van mening, dat slechts enkele exploitanten in de grote steden laat beslissen inzake pro longatie. De Afdeling C stelde voor het tijd stip van 12.00 uur te handhaven en de ex ploitanten in de grote steden zouden dan om uiterlijk 11.00 uur de verhuurders moe ten mededelen of ze wel of niet prolonge ren. De verhuurder heeft dan nog een uur om zijn zaken met de exploitanten in de kleinere plaatsen te regelen. Uiteindelijk heeft ook dit laatste voorstel geen doorgang gevonden en is in overleg met de verhuurders besloten het uiterste tijdstip om prolongatiebeslissingen door te geven op 12.00 uur te handhaven.

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 71