AANVRAGEN NIEUWE BIOSCOPEN Het uitbrengen van advies over aanvragen van nieuwe bioscopen beschouwt het be stuur als een van zijn belangrijkste taken. Desgevraagd door de Commissie Nieuwe Zaken, heeft het afdelingsbestuur ook in het verslagjaar rapport uitgebracht met be trekking tot enige aanvragen van nieuwe bioscopen. Hiervoor werden zowel de aan vragers als de exploitanten ter plaatse ge hoord. Het betrof de aanvragen van Jog- chem's Theaters B.V. voor twee inbouw- theaters in respectievelijk het Grand Théatre en in Cinema Amicitia te Amersfoort, een aanvraag van de Firma Serlie voor een nieuw theater te Enschede, een aanvraag van een complex van vier theaters in 's-Her- togenbosch van Jogchem's Theaters B.V., die tegelijk werd behandeld met een aan vraag van de B.V. Zuid-Nederlandse Thea ter Maatschappij voor twee nieuwe biosco pen in het te herbouwen stadsschouwburg complex in dezelfde stad, en de aanvraag van de B.V. City Exploitatie Maatschappij voor de heropening van het Rembrandt Theater te Haarlem. Bij enige van deze aan vragen kwamen zeer belangrijke aspecten van het vestigingsbeleid naar voren. Het ver heugt het bestuur, dat de Commissie Nieuwe Zaken bij haar besluitvorming in belang rijke mate aandacht heeft gegeven aan de standpunten die het bestuur ten aanzien van deze aspecten heeft ingenomen. Tegen het einde van het verslagjaar hebben de Zuid-Nederlandse Theater Maatschappij B.V. en de plaatselijke exploitant, de CV. Top Martens, beroep aangetekend tegen de beslissing inzake de aanvraag van Jog chem's Theaters B.V. Het bestuur heeft dit beroep in een aparte vergadering behandeld, en zijn conclusies gerapporteerd aan de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, waarbij zijn desbetreffend rapport aan de Commis sie Nieuwe Zaken als uitgangspunt heeft gediend. De behandeling van het beroep heeft niet meer in 1974 plaatsgevonden. Ten aanzien van enige aanvragen van bio scopen, welke niet onder de Afdeling B res sorteren, heeft het bestuur van de Commis sie Nieuwe Zaken medegedeeld, de rappor tering hierover aan de desbetreffende afde lingen over te laten. REGLEMENTSVOORSTELLEN AAN DE BONDSRAAD De Afdeling heeft zich met de voorstellen van het Hoofdbestuur aan de Bondsraad verenigd. In het begin van het verslagjaar heeft de Afdeling haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van het Hoofdbestuur tot een definitieve regeling inzake de B.T.W.- aftrek bij de filmhuurberekening, met welk onderwerp het bestuur en de ledenvergade ring zich gedurende lange tijd intensief heb ben beziggehouden. Met ingang van 14 maart trad de nieuwe tekst van artikel 10 C van het Aanvullings reglement Bondsvoorwaarden in werking. De gewijzigde tekst van artikel 10 C hield in, dat onder opbrengst moet worden ver staan het totale bedrag der bruto-ontvang- sten aan toegangsprijzen onder aftrek van 4,8 over het verschil van de bruto-recet- tes en de auteursprijs, alsmede van even tueel uit andere hoofde door de exploitant en verhuurder in bijzondere gevallen over een te komen aftrekposten. In de auteurs- prijs zal door de verhuurder verschuldigde omzetbelasting zijn begrepen. Voorts heeft de Afdeling zich verenigd met het voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van de artikelen 10 en 11 van het Aanvullingsregle ment Bondsvoorwaarden. Dit voorstel, dat van kracht blijft tot 1 juli 1976 houdt in een tegemoetkoming in de filmhuur voor de rei zende bioscopen en de bioscopen met een bruto-jaaromzet gemiddeld over de laatste drie kalenderjaren van minder dan l°/oo van de gemiddelde bruto-jaaromzet over dat tijdvak van alle Nederlandse bioscopen samen. Om doublures te voorkomen moge voor de overige voorstellen van het Hoofdbestuur aan de Bondsraad worden verwezen naar het verslag van de Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten van de Bond. SLOTOVERZICHT In het verslagjaar werden in onze Afdeling geopend de bioscopen City 1, 2 en 3 te Gro ningen, Rembrandt 2 en 3 te Utrecht, Studio G en Cinema 2 te Amersfoort en Rem brandt te Haarlem. Opgeheven werd het Vreeburg Theater te Utrecht en het Scala Theater te Heerlen. Het aantal bioscopen van de 'eden onzer Afdeling bedroeg eind van het verslagjaar 107 tegen 102 in het vorige jaar. Bij officiële gelegenheden, waaronder inbe- drijfstelling van nieuwe zaken, liet het be stuur blijken van zijn belangstelling door aanwezigheid van bestuursleden en door middel van bloemen. Th. Wels, Secretaris

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 72