Jaarverslag Afdeling C INLEIDING De verbetering van de bezoekcijfers en de omzetten, die zich voor het eerst in 1971 manifesteerde en sindsdien een stijging ver toonde heeft zich in het verslagjaar voort gezet. De landelijke stijging van de bruto-recette was 14,5 tegen 13,6 in 1973. Voor on ze Afdeling beliep deze stijging 13,1 te gen 20 in 1973, hetgeen wil zeggen, dat de totale bruto-recette van de bioscopen, be horend tot de Afdeling C, steeg van 16,8 miljoen tot 19,1 miljoen gulden. Het aandeel van de Afdeling in de totale bruto-recette daalde enigszins, namelijk van 16 tot 15,8%. Het landelijk bezoekcijfer steeg met 5,9 ten opzichte van 1973 en voor onze Afdeling was dit 3,9 Het aantal bezoekers be'iep ruim 4,49 miljoen tegen ruim 4,32 miljoen in 1973. Ten aanzien van de minder sterke stijging van het bezoek ten opzichte van 1973 in onze Afdeling kan worden verwezen naar de woorden in het verslag van 1973. Daar werd reeds opgemerkt, dat de in dat jaar bijzonder sterke stijging een tijdelijk ver schijnsel zou kunnen zijn, omdat in 1973 een aantal succesvolle Nederlandse films in roulatie zijn gegaan. BESTUUR Het bestuur was aan het einde van het ver slagjaar samengesteld uit de heren H. Mie- dema, voorzitter; Drs. C. A. Voskuil, pen ningmeester; F. A. van Opbergen, G. Sche pel en J. van Willigen, leden. Gedelegeerd lid volgens artikel 37 van het Reglement der Bedrijfsafdeling Bioscoop exploitanten was de heer H. Berg; secretaris: Th. Wels, die in de loop van het verslag jaar de heer L. Claassen als zodanig is op gevolgd. In 1974 kwam het bestuur driemaal in ver gadering bijeen, hoofdzakelijk ter voorberei ding van ledenvergaderingen, welke vooraf gingen aan de vergaderingen van de Bonds raad. Tevens kwam aan de orde het voorstel tot verschuiving van het tijdstip waarop op de maandagen over prolongatie moet worden beslist. Het bestuur was van mening, dat met een verschuiving naar een later tijdstip het probleem van tijdnood s'echts groter wordt. Er werd besloten de ledenvergade ring te adviseren het prolongatietijdstip te vervroegen tot 11.00 uur en de filmverhuur ders tot uiterlijk 12.00 uur de gelegenheid te geven de nodige regelingen te treffen met de exploitanten die worden uitgeprolongeerd. Voorts is op verzoek van de Commissie Nieuwe Zaken rapport uitgebracht met be trekking tot het vestigen van nieuwe biosco pen in Schiedam, Schagen en Amstelveen, welke gemeenten onder onze Afdeling res sorteren. Tegen geen van deze aanvragen heeft het bestuur bezwaren geopperd. Daar naast is desgevraagd door de Commissie Nieuwe Zaken een rapport uitgebracht be treffende een aantal aanvragen voor nieuwe bioscopen in plaatsen, welke niet onder on ze Afdeling ressorteren. In deze rapporten heeft het bestuur zich geconformeerd aan de adviezen van de desbetreffende afdelingen. Inzake de vele aanvragen voor nieuwe za ken heeft het bestuur zich schriftelijk tot het Hoofdbestuur gewend, waarmede het heeft gesteld enerzijds verheugd te zijn over de uitbreiding van het bioscooppark, welke in het algemeen het gehele bioscoopbedrijf ten goede komt. Anderzijds heeft het bestuur zich in deze brief op het standpunt gesteld, dat men, gezien het feit dat deze ontwikke ling met name ten aanzien van de zoge naamde inbouwtheaters in enkele grote ge meenten en de in de provincie voorkomen de zalen-complexen zo snel verloopt, zich moet afvragen of de toename van het aan tal theaters in het huidige tempo dienstig is te noemen voor de normale en gezonde ont wikkeling van het bedrijf. Het bestuur heeft gemeend uiting te moeten geven aan zijn bezorgdheid over deze ontwikkeling. Daar de brief in de laatste maand van het ver slagjaar aan het Hoofdbestuur is verzonden, is dit college nog niet in de gelegenheid ge weest hierop te reageren. Vervolgens heeft het bestuur van gedachten gewisseld over een oplossing voor het slech te bezoek aan de ledenvergaderingen. Om een doublure te voorkomen moge voor dit onderwerp verwezen worden naar het hoofdstuk ledenvergaderingen. LEDENVERGADERINGEN Gedurende het verslagjaar zijn er drie le denvergaderingen gehouden. De opkomst bij deze vergaderingen was bijzonder teleurstel lend. Op 27 februari werd een buitengewone le denvergadering gehouden ter bespreking van de voorstellen aan een buitengewone verga dering van de Bondsraad. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan het voorstel van het Hoofdbestuur tot een definitieve regeling inzake B.T.W.-aftrek bij de film-

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 73