huurberekening. Dit voorstel impliceerde een aftrek van de bruto-recette op dezelfde wijze als vóór de invoering van de B.T.W. is geschied bij een omzetbelastingtarief van 4,8 Met de overige voorstellen aan de Bonds raad heeft de vergadering zich eveneens verenigd. Ten aanzien van het voorstel om het prolon gatietijdstip van 12.00 uur naar een later tijdstip te verschuiven, is op voorstel van het bestuur besloten de Exploitantenraad voor te stellen het tijdstip te vervroegen tot 11.00 uur. Bij dit voorstel is men er van uit gegaan, dat bepaalde exploitanten te laat melden of zij een film al dan niet prolonge ren. De Afdeling vond een vervroeging van het tijdstip van 12.00 uur naar 11.00 uur praktischer, omdat de verhuurder tot 12.00 uur de tijd heeft om de nodige regelingen te treffen met degenen die door de prolon gatie worden getroffen. De Exploitanten- raad heeft uiteindelijk besloten het tijdstip op 12.00 uur te handhaven. Tenslotte heeft de ledenvergadering van ge dachten gewisseld over het feit, dat de be langstelling voor de ledenvergaderingen ge ring is. Men vond het de moeite van het proberen waard om in de toekomst leden vergaderingen te combineren met informele bijeenkomsten alwaar van gedachten kan worden gewisseld over de bedrijfsproblema- tiek. In de jaarvergadering, welke op 3 april werd gehouden, werden de jaarstukken goedge keurd en zijn de periodiek aftredende be stuursleden, de heren F. A. van Opbergen, G. Schepel en J. van Willigen bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer C. van Liere, is de heer Drs. C. A. Voskuil benoemd. De heer H. Berg is be noemd tot gedelegeerde in de Bondsraad ter voorziening in de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van de heer Drs. C. A. Voskuil. Tevens is wederom de vraag besproken in hoeverre het aanbeveling verdient, toekom stige ledenvergaderingen te combineren met informele afdelingsbijeenkomsten, waarin bedrijfsproblematiek kan worden besproken. Besloten werd via een enquête aan de weet te komen waarom de leden in grote getale verstek laten gaan. Voorts heeft de vergadering zich verenigd met de voorstellen van het Hoofdbestuur aan de jaarvergadering van de Bondsraad. Tenslotte is van bestuurszijde rapport uit gebracht over de gang van zaken in de In koopstichting voor het Film- en Bioscoopbe drijf. De ledenvergadering van 25 november is akkoord gegaan met het voorstel van het Hoofdbestuur aan de Bondsraad inzake een wijziging van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden. Deze reglementsherzie ning betreft een tegemoetkoming aan rei zende bioscopen en bioscopen met een bru- to-jaaromzet gemiddeld over de laatste drie kalenderjaren van minder dan 1 °/oo van de gemiddelde bruto-jaaromzet over hetzelfde tijdvak van alle Nederlandse bioscopen sa men. Voorlopig blijft deze reglementswijzi ging van kracht tot 1 juli 1976. Tenslotte is in deze ledenvergadering de uit slag van de onder de afdelingsleden gehou den enquête, inzake bezoek aan de leden vergaderingen besproken. Uit deze enquête waarop slechts ongeveer 33 der leden heeft gereageerd, is gebleken, dat een niet onaanzienlijk aantal leden niet de tijd kan missen vergaderingen bij te wonen. Daar naast vond een aantal geënquêteerden de agenda's niet voldoende interessant. Op het voorstel van het bestuur heeft de vergade ring het nuttig geoordeeld om in begin 1975 een dag voor de leden te organiseren, waarop onder meer een uiteenzetting zou kunnen worden gegeven over het doel van de huidige strukturering van de organisatie. Voor een meer uitvoerige toelichting op de voorstellen aan de Bondsraad moge om dou blures met het verslag van de Bedrijfsafde ling Bioscoopexploitanten te voorkomen, naar het verslag van deze bedrijfsafdeling worden verwezen. ALGEMEEN Het aantal afdelingsleden was per einde van het verslagjaar gelijk aan 1973, namelijk 66, ondanks enkele administratieve mutaties; een bedrijf (Noordwijk) werd ingedeeld in de Afdeling D, terwijl Krommenie (was Af deling D) tot de gemeente Zaanstad is gaan behoren, welke gemeente onder Afdeling C ressorteert. De Afdeling heeft in haar ledenvergadering van 27 februari het overlijden van de heer J. A. van Unen op 24 februari herdacht. De heer Van Unen exploiteerde het Luxor Theater te Roosendaal. Het aantal ingeschreven bioscopen was per 31 december 1974 evenals in het vooraf gaande jaar 95. Het Filmtheater De Witte, in 1973 reeds door brand verwoest, werd uitgeschreven. Daarentegen werd een tweede bioscoop in Schagen geopend. AFSCHEID VAN C. VAN LIERE In de op 3 april gehouden jaarlijkse leden vergadering heeft de heer C. van Liere zijn functie als bestuurslid neergelegd, omdat hij

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 74