Jaarverslag Afdeling D op het punt stond het bioscoopbedrijf te ver laten. De heer Van Liere is sedert 1936 in het bioscoopbedrijf werkzaam geweest en vanaf 1946 heeft hij onafgebroken talrijke functies in de Bond vervuld. Na afloop van de ledenvergadering werd aan de heer Van Liere en zijn echtgenote door het bestuur van de Afdeling een afscheidsdiner aange boden. Th. Wels, Secretaris INLEIDING De vooruitgang van bezoek en ontvangsten heeft zich, ondanks het feit dat enkele onzer leden zich tijdens het verslagjaar genood zaakt zagen hun theaters te sluiten, in 1974 verder voortgezet. Het bezoek nam toe met 33,4 Het aantal bezoekers beliep 4,11 miljoen tegen 3,09 miljoen in 1973. De bruto-recettes stegen met 16,8 De omstandigheid, dat de laatste jaren be langrijke films met een groot aantal kopieën in roulatie worden gebracht, waardoor ook de theaters in de provincie de mogelijkheid hebben actuele films te vertonen, kan als een belangrijke reden van de stijging van het bezoekersaantal worden aangemerkt. ALGEMEEN In het verslagjaar zijn er drie bestuurs- en drie ledenvergaderingen geweest. Evenals het voorgaande jaar moet helaas wederom worden vastgesteld, dat de opkomst met uit zondering van de op 27 november gehou den ledenvergadering minimaal was. De op 22 februari gehouden ledenvergadering ver enigde zich met de voorstellen van het Hoofdbestuur aan de buitengewone vergade ring van de Bondsraad op 11 maart. Het be langrijkste voorstel hield in een definitieve regeling inzake de B.T.W.-aftrek bij de film- huurberekening. In hoofdzaak kwam dit voorstel neer op een aftrek van de bruto- recette op dezelfde wijze als vóór de invoe ring van de B.T.W. is geschied bij een om zetbelastingtarief van 4,8 Tevens werd het voorstel van het bestuur van de Bedrijfs afdeling Bioscoopexploitanten om het pro longatietijdstip van 12.00 uur naar 12.30 uur te verschuiven met algemene stemmen ver worpen. Er werd besloten het voorstel van de Afdeling C, in hoofdzaak neerkomende op een handhaving van het tijdstip op 12.00 uur, te steunen. De jaarlijkse ledenvergadering op 8 april herbenoemde bij enkele kandidaatstelling de periodiek aftredende bestuursleden mevrouw C. M. Vos-van den Steenhoven, de heren C. Geerts, H. Holman en A. H. W. Schuur man. In de vacature ontstaan door het tus sentijds aftreden van de heer B. A. C. van der Knaap werd voorzien door de benoe ming van de heer P. Vink. De heer S. Span- jaart werd als gedelegeerde in de Bondsraad bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. Tevens werden de heren Geerts en Holman herbenoemd respectievelijk als voorzitter en vice-voorzitter. Voorts keurde de jaarlijkse ledenvergadering goed het jaarverslag over 1973, de rekening en verantwoording over hetzelfde jaar, alsmede de begroting voor 1974. Na een toelichting op de financiële stukken door de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, die wegens ontstentenis van de Bondspenningmeester diens taak waarnam, verenigde de ledenvergadering zich ten slotte met de jaarstukken voor de Bonds raad. In de ledenvergadering van 27 november werd in hoofdzaak de agenda van de buiten gewone vergadering van de Bondsraad op 16 december besproken. Tegen het einde van het verslagjaar is door enkele wijzigingen in sommige secretariaats functies de heer Th. Wels de heer A. H. Pieterse als secretaris opgevolgd. Eind 1974 was het bestuur als volgt samengesteld: C. Geerts, voorzitter; H. Holman, vice-voorzit ter; B. A. Holtslag, penningmeester; me vrouw C. M. Baars-Renniers, S. J. J. M. L. Fonke, A. H. W. Schuurman, P. Vink, me vrouw C. M. Vos-van den Steenhoven, E. Wierda, leden; gedelegeerd lid in de Bonds raad: S. M. Spanjaart; secretaris: Th. Wels. GEWIJZIGDE REGLEMENTERING De Afdeling heeft zich verenigd met het voorstel van het Hoofdbestuur aan de Bondsraad op 16 december tot wijziging van de artikelen 10 en 11 van het Aanvul lingsreglement Bondsvoorwaarden. Deze re glementswijziging betreft de reizende biosco pen en de bioscopen met een bruto-jaarom- zet gemiddeld over de laatste drie kalender jaren van minder dan 1 °/oo van de gemid delde bruto-jaaromzet over hetzelfde tijdvak van alle Nederlandse bioscopen samen. De ze wijzigingen houden voor de desbetreffen de bioscopen een tegemoetkoming op film- huurgebied in. Voorlopig blijft de regie-

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 75