pC VX Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel mentswijziging van kracht tot 1 juli 1976. De voorzitter van de Afdeling, de heer C. Geerts heeft in de Bondsraad namens de le den van de Afdeling D zijn waardering uit gesproken voor deze wijziging. Voor een toelichting op de andere voorstel len aan de Bondsraad, waarmede de Afde ling zich eveneens heeft verenigd, moge worden verwezen naar het verslag van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten van de Bond. NIEUWE BIOSCOPEN Op verzoek van de Commissie Nieuwe Za ken bracht het bestuur rapport uit met be trekking tot twee aanvragen tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bio scoop-A respectievelijk in Echt en Culem- borg. De Firma Royal Amusementsbedrijven ex ploiteerde reeds geruime tijd Micro Royal via de Lijst van Geen Bezwaar. Daar deze exploitatie een succes bleek te zijn heeft de Firma een aanvraag bij de Commissie Nieu we Zaken ingediend. De heer F. P. M. J. van den Maagdenburg verzocht toestem ming tot exploitatie van de bioscoop De Nijenburgh te Culemborg. Het bestuur heeft ten aanzien van deze aanvragen een positief rapport uitgebracht. Beide aanvragers ver kregen van de Commissie Nieuwe Zaken de gevraagde toestemming. SLOTOVERZICHT In het verslagjaar werden zes bioscopen uit geschreven. Uit onze Afdeling werden afge voerd de bioscopen City Theater te Veen dam, Luxor Theater te Venray, en Autobios d'Oale Woag te Drouwen, welke theaters wegens het bereiken van een bruto-jaarom- zet over de voorafgaande drie kalenderjaren van tenminste 1 °/oo van de bruto-jaaromzet over hetzelfde tijdvak van alle Nederlandse bioscopen samen, tot de Afdeling C gingen behoren. Het Centraal Theater te Kromme nie (was Afdeling D) is tot de gemeente Zaanstad gaan behoren, welke gemeente on der de Afdeling C ressorteert. Voorts zijn aan de Afdeling toegevoegd de reeds eerder in het verslag genoemde twee nieuwe bio scopen, alsmede het Lido Theater te Noord- wijk aan Zee, dat door daling van zijn bru to-jaaromzet tot de Afdeling D is gaan be horen. Door vorengenoemde mutaties kwam het aantal bij de Afdeling D aangesloten biosco pen op 93 tegen 100 in 1973. Fïet aantal reizende bioscopen bleef onge wijzigd op twaalf. Twee theaters werden gerenoveerd, te weten het Luxor Theater te'Reuver en het Scala Theater te Medemblik. Voorts gedenken wij het heengaan van de heer J. C. Hoek, exploitant van de hiervoor genoemde gerenoveerde bioscoop te Me demblik. Het bestuur representeerde de Afdeling bij jubilea, herdenkingen en sterfgevallen. Th. Wels, Secretaris Ook in het verslagjaar 1973/1974 heeft de dalende tendens, die reeds in voorgaande "76 verslagen werd gesignaleerd, zich voort gezet. Het gemiddelde aantal cursisten liep terug van 30 naar 27 en de aanwas van nieuwe operateurs, zijnde degenen die een werk boekje aanvroegen, daalde van 51 naar 43. Ook bij de tweede mondelinge C-cursus bleef het aantal gegadigden achter op de verwachtingen. BESTUUR Er is in het verslagjaar slechts één Be stuursvergadering gehouden, te weten op I l, 23 april 1974. In deze vergadering werden de jaarstukken vastgesteld en trad het Be stuur reglementair in zijn geheel af. Later werden de zitting hebbende Bestuursleden door het Hoofdbestuur herbenoemd, terwijl niet werd voorzien in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer E. F. W. Trijssenaar in 1973. Het Bestuur was der halve gedurende de verslagperiode als volgt samengesteld: de heren W. F. Dubbelde- man, Voorzitter, J. J. Arens, H. Berg, O. P. Besseling, F. van der Heyden, H. P. J. van der Hilst, Th. J. Schuitemaker en L. Claassen, Secretaris. Als Penningmeester fungeerde ter opvolging van wijlen de heer Trijssenaar, de heer H. Berg. Het Bestuur rileegde in zijn vergadering uitvoerig overleg met de heer A. H. de Metter, docent van de cursus-C, waarover elders in dit verslag het nodige wordt ge rapporteerd. Verder hield het zich bezig met een beschouwing van de weinig be vredigende gang van zaken bij de schrifte- 0 Ji o (f/U*"

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 76