lijke cursussen. Er moest opnieuw worden geconstateerd, dat het aantal leerlingen blijft teruglopen en dat speciaal voor het zoge heten theoretische tweede gedeelte van de cursus erg weinig animo bestaat. Weliswaar nemen nog een klein aantal cursisten na voltooiing van het eerste deel van de cur sus aan deze vervolglessen deel, maar het zijn er slechts enkelen, die de eindstreep weten te behalen. Na uitvoerige discussie moest tenslotte worden besloten het eerste en tweede ge deelte van de cursus te ontkoppelen, met dien verstande dat het eerste deel op de normale wijze intakt blijft en dat het tweede gedeelte, zolang de lesvoorraad strekt, na 1 september 1974 nog slechts voor zelfstudiedoeleinden verkrijgbaar zou zijn. Een uitzondering werd gemaakt voor deelnemers aan lopende cursussen, die het geheel op de gebruikelijke wijze kunnen afmaken. Aan nieuwe cursisten zal echter worden medegedeeld, dat het normale les- systeem. waarbij periodiek lessen worden toegezonden en per les uitgewerkte taken ter correctie kunnen worden ingeleverd, na het eerste gedeelte van de cursus zal ein digen. Belangstellenden kunnen vervolgens de lessen inzake de vakken Lichttechniek, Elektrotechniek, Voorschriften Elektrotech niek en Versterkertechniek, per onderwerp of in zijn geheel tegen gereduceerde prijs voor zelfstudie ontvangen, waarbij echter geen gebruik meer kan worden gemaakt van de hulp van correctoren. Er is nog overwogen om deze werkwijze op een later tijdstip te doen ingaan, maar dit zou hebben betekend, dat een deel van de lessen aan de ontwikkelingen van de tech niek moest worden aangepast, hetgeen voor het budget van de Stichting een te zware last zou betekenen. Met leedwezen heeft het Bestuur dan ook een streep moeten zetten onder een deel van de bijna 30 jaar gevoerde lesmethode. Het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bio scoopbond werd schriftelijk van dit besluit in kennis gesteld. Het vorenstaande houdt niet in, dat er ook verandering zal komen in het systeem der examens. Aangezien zelfstudie tot de mo gelijkheden zal blijven behoren, werd be sloten de jaarlijkse examens voor alle vak ken onverkort te handhaven. Pas wanneer blijkt, dat de belangstelling voor de exa mens in bovengenoemde vier theoretische vakken volkomen onvoldoende is gewor den, zal nader op dit onderwerp worden teruggekomen. CURSUS-C Zoals uit het slot van ons vorig jaarverslag bleek, leverde het, tot ieders verbazing, veel moeite op om voldoende cursisten bijeen te krijgen voor het starten van een tweede C- cursus. In november 1973 hadden zich ten slotte 14 cursisten aangemeld en besloot het Bestuur een tweede C-cursus te laten be ginnen. Dit geschiedde op 20 november. Er werd ook ditmaal met veel animo gestu deerd en speciaal het aanzienlijk verbeterde praktikum op elektronisch gebied viel bij alle betrokkenen zeer in de smaak. Met de heer De Metter werd door het Bestuur overleg gepleegd over de vraag of het mo gelijk, respectievelijk raadzaam zou zijn te proberen de verloren tijd voor de zomer vakantie 1974 in te halen, maar dit bleek een onhaalbare zaak, althans indien het Bestuur niet wenste in te grijpen in de tot dusverre gevolgde lesmethodiek, respectie velijk de opgestelde planning der lessen. Het gevolg hiervan was, dat in april moest wor den besloten om het praktische gedeelte van de cursus, waaraan de leveranciers van projektie-automaten hun medewerking ple gen te verlenen, te verschuiven tot na de zomervakanties. De cursus zal daardoor pas tegen het einde van 1974 zijn voltooid, het geen onvermijdelijk moest worden geacht. De lessen venden ook ditmaal plaats in een van de lokaliteiten van de Elektro Tech nische School te Amsterdam en wel eens per 14 dagen op dinsdagmorgen. Er was wederom vrijwel geen verzuim en de ge zamenlijke leerlingen waren over de wijze van les geven en de kwaliteit van het ge bodene zeer tevreden. Twee cursisten zagen zich in de loop van het jaar genoodzaakt zich terug te trekken, waardoor het aantal cursisten per het einde van het verslagjaar 12 bedroeg. Tegen het einde van het verslagjaar werd het denkbeeld geboren om de cursisten in september collectief een bezoek te laten brengen aan de Fotokina in Keulen, alwaar op het gebied van bioscoopautomatisering zeer veel in één dag gezien zou kunnen worden. Via het secretariaat en met mede werking van de betrokken leveranciers werd een excursie voorbereid, waarvan de reali satie juist buiten het bestek van dit verslag valt. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN In september (1973) startte een nieuwe cur sus met 10 deelnemers, waarvan 4 voor het Praktijk Certificaat. Per eind december 1973 was dit aantal gestegen tot 15, waarvan 9 voor het Praktijk Certificaat. Op 9 mei was

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 77