IV ni 78 de cursus voor het Praktijk Certificaat ten einde en bleven 7 cursisten over voor het volgen van de resterende opleiding. De ja- nuaricursus (1974) begon met 8 deelnemers, waarvan 6 voor het Praktijk Certificaat. Per het einde van het verslagjaar telde deze cursus 12 deelnemers, waarvan 6 zich be kwaamden voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat. Gedurende het verslagjaar liepen nog enige oudere cursussen, waardoor het totaal aan tal cursisten bij het begin van het verslag jaar 26 bedroeg en aan het einde 28. In het voorgaande verslagjaar was het maximale aantal cursisten 31. EXAMENS Er zijn ook ditmaal uitsluitend mondelinge examens afgenomen, aangezien het Bestuur had besloten de schriftelijke examens niet opnieuw te introduceren. De examens zijn afgenomen op 18 en 19 december 1973 in Amsterdam. Het totale aantal kandidaten bedroeg 37 tegen 33 in het voorgaande jaar. Het speciale examen inzake de brand beveiligingsvoorschriften, dat is bedoeld voor bedrijfsleiders of andere medewerkers in bioscopen, die zijn uitgerust met geauto matiseerde cabine-installaties, trok daaren tegen veel minder belangstelling dan in het voorgaande jaar. Er meldden zich slechts 2 kandidaten tegen 12 in 1972. Ook het aan tal kandidaten dat examen deed ter verkrij ging van het diploma A of B liep opnieuw terug te weten van 15 in 1972 tot 8 gedu rende het verslagjaar. Van genoemde 8 kan didaten zijn er 6 geslaagd of gedeeltelijk ge slaagd, waardoor 2 diploma's A en 1 diplo ma B werden verworven. PRAKTIJK CERTIFICAAT Voor dit examen meldden zich 29 kandida ten aan, waarvan er 20 slaagden. Eén kan didaat verscheen niet op het examen en 5 kandidaten slaagden gedeeltelijk. De reste rende 3 kandidaten werden voor beide vak ken afgewezen. Er zijn 20 Praktijk Certifi caten behaald, waarvan er 4 nog niet kon den worden uitgereikt bij gebrek aan prak tijkervaring, respectievelijk de vereiste mi nimum leeftijd. MEDEWERKING AAN EXAMENS Ook in dit verslag mag een woord van dank aan het adres van de bioscoopondernemers en aan de directie van het Bondsbureau, als mede aan de gezamenlijke examinatoren en gecommitteerden, niet ontbreken. Dit geldt tevens voor de brandweerleskundigen, die jaarlijks door bemiddeling van de Rijks- brandweerinspectie een belangrijke bijdrage aan de examens verlenen. Dank zij aller medewerking zijn de examens wederom ge heel volgens plan verlopen, zij het dat een wat groter aantal kandidaten welkom zou zijn geweest. VOORUITZICHTEN Opnieuw moet worden geconstateerd, dat de belangstelling voor het schriftelijk vakon derwijs in onze branche blijft teruglopen. De oorzaken daarvan liggen buiten ons ge zichtsveld, met dien verstande, dat zij eer der geacht kunnen worden te zijn van so ciaal/economische, dan van technische aard. De aanwas van technisch personeel bedraagt, afgezien van het verloop, enkele tientallen personen per jaar en het aantal cursisten houdt daarmede ongeveer gelijke tred. Veel meer dan 20 a 30 cursisten per jaar vallen dan ook nauwelijks te ver wachten. De mondelinge cursus-C (automatisering) had, qua omvang, eveneens een teleurstel lend verloop, zeker ten opzichte van de eerste cursus. Per eind augustus hadden po gingen om een derde cursus in het najaar van start te laten gaan, nog weinig of geen resultaten opgeleverd, ondanks de gevoerde publiciteit en de rechtstreekse berichtgeving aan de betrokken bioscoopondernemers. Daar het aantal geautomatiseerde bioscopen blijft toenemen, wekte dit gebrek aan be langstelling de nodige verwondering en zou het bijzonder worden betreurd indien deze nieuwe cursus een jaar zou moeten worden overgeslagen. De vooruitzichten zijn dan ook weinig be moedigend en er zal gezocht moeten wor- len naar nieuwe impulsen om de opleiding, die haar nut toch zeker heeft bewezen, ook in de toekomst in stand te kunnen houden ten nutte van alle belanghebbenden in het bedrijf. L. Claassen, Secretaris '- Lp <-■/

Jaarverslagen | 1974 | | pagina 78