M.G.S. Film Amsterdam B.V.; „Meneer Klomp" van Hollandia Filmproduktie B.V.; „De man met de bolhoed" van Jos Stelling Filmprodukties B.V. (co-produktie met België) en „Grijpstra en de Gier" van Rob Houwer Film Holland B.V. Voor het komende jaar is derhalve weer een redelijk groot aantal films te verwachten. Tegen het einde van het jaar was bekend dat de Minister van C.R.M, had voorgesteld het subsidie ten gunste van de Nederlandse hoofd- filmproduktie voor 1978 te verhogen van 3.700.000,— voor 1977 tot 4.300.000,—. Jeugdfilms Het aantal bezoekers aan Nederlandse jeugd films is in 1977 met circa 25% gestegen ten opzichte van 1976. Dit aantal bedroeg namelijk 387.000 tegen 309.000 in het voorgaande jaar. Er is één nieuwe jeugdfilm in roulatie gekomen, te weten „Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn", geproduceerd door Rex Film uit Schin- nen. Voor deze producent betekende dit zijn 33ste jeugdfilm in successie; van al zijn films zijn er vele nog in roulatie. De film „Peter en de vliegende autobus" van Castor Film die op 23 december 1976 in rou latie kwam, boekte gedurende het verslagjaar veel succes en droeg in niet onbelangrijke mate bij tot de stijging van het aantal bezoekers van jeugdfilms ten opzichte van het voorgaan de jaar. Zowel Rex Film als Castor Film hadden aan het einde van het jaar elk een nieuwe jeugdfilm in voorbereiding. Andere films Op het terrein van de korte films, vooral op- drachtfilms voor overheid en bedrijfsleven, waaronder ook reclamefilms en t.v.-spots, moet opnieuw worden gerapporteerd dat het bedrijfs leven zich als gevolg van de minder roos kleurige economische situatie terughoudend bleef opstellen. De overheid deed dit, gelukkig, in mindere mate. Er zijn circa 60 opdracht- films gereedgekomen, alsmede 22 nieuwe C.R.M.-films en 24 korte voorlichtingsfilms voor de overheid die bekend staan als „postbus 51- spots". Verder werden in 1977 meer dan 800 nieuwe en aangepaste t.v.-commercials gepro duceerd, waarvan naar schatting ongeveer 30% door buitenlandse bedrijven zijn vervaardigd. Hoewel er bij het schrijven van dit verslag nog geen afgeronde cijfers bekend zijn, kan worden getaxeerd dat de totaalomzet in deze sector van het produktiebedrijf gedurende het verslag jaar ongeveer 25 miljoen gulden heeft belopen. Ten opzichte van 1976 zou dit een stijging van circa 8% betekenen. 'Een stille liefde'

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 9