Productiefonds Internationale activiteiten De samenstelling van het Bestuur van de Stich ting Productiefonds voor Nederlandse Films is in het verslagjaar ongewijzigd gebleven. Vol gens rooster waren dit jaar aftredend de voor zitter, de heer A. Koolhaas, en de heer M. Gerschtanowitz; beiden zijn herbenoemd, res pectievelijk door de Minister van C.R.M, en het Hoofdbestuur van de organisatie. Het Bestuur bestond uit de heren A. Koolhaas, voorzitter, J. Th. van Taalingen, secrotaris, Dr. A. G. van Deelen, M. Gerschtanowitz, J. Nijland en J. Wiegel. Van het secretariaat maakten deel uit Mej. Mr. C. A. Krietemeyer en de heren L. Claassen en A. M. A. de Haan, allen verbonden aan het Bondsbureau. Andere films In 1978 heeft onze organisatie opnieuw in samenwerking met de Rijksvoorlichtingsdienst tijdens de Internationale Filmmarkt in Cannes met de zo langzamerhand bekende fraaie stand geopereerd. Opnieuw was het mogeiijk om met behulp van video-banden korte of lange films geheel of gedeeltelijk aan aspirant-kopers te tonen en van deze faciliteit werd regelmatig ge bruikgemaakt. Evenals in 1977 was per film een fraaie kleuren- folder in de Engelse taal beschikbaar, welk pro motiemateriaal werd vervaardigd in opdracht van de Stichting Productiefonds voor Neder landse Films. Uit talrijke buitenlandse reacties kon worden opgemaakt dat deze wijze van con tinue documentatie zeer op prijs werd gesteld. Op het gebied van de korte films is de situatie ten opzichte van 1977 weinig veranderd, res pectievelijk verbeterd. Het bedrijfsleven en ook de Overheid bleven zich als gevolg van de wei nig florissante economische omstandigheden terughoudend opstellen, uiteraard in hoofdzaak om budgettaire redenen. Er zijn toch nog ruim 60 opdrachtfilms gereed gekomen, alsmede circa 20 nieuwe CRM films en 22 korte voorlich tingsfilms voor de Overheid, die bekend staan als „Postbus 51 spots". Overigens zijn in 1978 meer dan 800 nieuwe en aangepaste t.v.-com mercials vervaardigd, waarvan er naar schatting een kleine 30% in het buitenland werden gepro duceerd. Het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft in 1978 ten behoeve van de korte kunstzinnige en culturele films een sub sidie verstrekt van 2.220.000,—. De omzet van deze tak van het produktiebedrijf werd in het vorig jaarverslag voor 1978 geta xeerd op 25 miljoen gulden, hetgeen ruim 28 miljoen gulden is geworden. Voor 1979 ligt onze taxatie rond de 30 miljoen gulden. Traditiegetrouw heeft de Bond in Cannes, samen met de Rijksvoorlichtingsdienst, op nieuw een geslaagde Nederlandse ontvangst georganiseerd, ditmaal op 24 mei in een be kend restaurant ter plaatse. De belangstelling, ook van buitenlandse zijde, was groter dan voorheen. Er konden veel nuttige contacten worden gelegd. Het jaarlijkse Internationale Industriële Filmfesti val werd deze keer van 25 tot 29 september in Wenen gehouden. De Nederlandse inzending bestond uit 12 films op een totaal van ruim 120 films, afkomstig uit 14 landen. In tegenstelling tot vorige jaren werden er ditmaal door ons land niet veel prijzen gewonnen. Wij moesten ons tevreden stellen met een 1e prijs in de categorie E voor de film „Safety", welke film door Multi- film B.V. werd vervaardigd in opdracht van Volvo Helmond, onder regie van Peter Alsem- geest. De twee hoofdprijzen gingen naar Duits land en Engeland. 11 Nederlandse dag in Cannes

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 10