Contactmiddag Cinemanifestatie Utrecht tijdschriften zijn in het adressenbestand opge nomen. In daarvoor in aanmerking komende gevallen worden speciale persberichten ver strekt. De afdeling voorlichting is nauw betrokken geweest bij de activiteiten rond de viering van het 60-jarig jubileum van de Nederlandse Bio scoopbond. Zij is voorts ingeschakeld bij de Cinemanifestatiete Utrecht. In het kader van de Bondsactiviteit op het ge bied van voorlichting en promotie dient in het bijzonder het stelsel van geschenkbonnen voor bioscoopbezoek te worden genoemd. Deze cadeaubonnen worden van Bondswege uit gegeven en zijn bij alle bioscopen van de leden verkrijgbaar en inwisselbaar. Zij worden ver strekt in waarden van 15,— en 10,De belangstelling van het publiek voor de bio scoopbon is in de loop der tijden belangrijk toegenomen. De bon wordt in toenemende mate gebruikt als prijs bij prijsvragen en als ge schenk bij reclamecampagnes. In verband met de viering van het Bondsjubileum is een specia le bioscoopbonnenactie op touw gezet aan het einde van het verslagjaar. Na het beëindigen van het systeem van de wekelijkse Filmbeurs is in 1977 begonnen met de maandelijkse contactmiddag. Deze vindt elke eerste dinsdag van de maand plaats. Als contactcentrum geldt Cinema International te Amsterdam. In het kader van de contactmidda gen vindt steeds een voorvertoning plaats van een nieuwe film van een van de leden-filmver- huurders. Een tamelijk vaste kern van leden en donateurs hee.ft van de aldus gecreëerde contactmogelijk- heid in het verslagjaar gebruik gemaakt. Gezien hun aantal mag de contactmiddag als een succes worden beschouwd. In aanmerking ge nomen de betekenis die aan een periodiek informeel ontmoetingspunt kan worden toege kend, ware het toe te juichen, indien de leden en donateurs in nog grotere mate de contactmid dagen zouden bezoeken. Ingevolge het Reglement inzake Entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder heeft deze leeftijdsgroep in alle bioscopen toegang tegen betaling van een gereduceerde entreeprijs. Deze regeling geldt in het algemeen voor de maandagen, dinsdagen en woensdagen, be houdens algemeen erkende feestdagen. De reductieprijs per bioscoop bedraagt de helft van de prijs van de duurste rang. In 1978 hebben ongeveer 200.000 65-plussers van de reductie regeling gebruik gemaakt. Ook in het verslagjaar is het Bondsorgaan „Film" tweewekelijks verschenen. Hiermede is gestart in 1977. Daarvoor kwam het blad enige malen per jaar uit. Door de grotere verschij ningsfrequentie is het voor de bedrijfsgenoten interessant geworden filmannonces en ander soortige advertenties te plaatsen. Van deze mogelijkheid is in het afgelopen jaar weer ge bruik gemaakt. Het Bondsorgaan wordt behal ve aan de leden ook verstrekt aan de publici teitsmedia en aan een beperkte kring van rela ties. Als redactiestaf van het Bondsorgaan fun geert het secretariaat. Hoofdredacteur is de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, en eindredacteur is de heer B. J. Eldering. De Cinemanifestatie Utrecht vond voor de zevende maal plaats en wel van 25 oktober tot en met 1 november. Evenals in 1976 was het Bondsbureau betrokken bij de organisatie op overeenkomstige wijze als bij de Internationale Filmweek Arnhem het geval pleegt te zijn. De selectie, die ook nu weer in handen was van Hans Saaltink, was met name gericht op de ver toning van artistiek waardevolle films, voorna melijk uit het art-house genre. Enerzijds werden films geselecteerd die reeds waren geïmpor teerd en door hun presentatie tijdens de Cine manifestatie een extra steun ontvingen, ander zijds werd de import van films bevorderd door een aantal films tijdelijk naar ons land te halen, zodat naast het publiek en de pers ook de im porteurs ervan konden kennisnemen. Er zijn een dertigtal films in Nederlandse première vertoond. De aanwezigheid van hen die creatief aan de totstandkoming van deze films hebben medegewerkt, was van groot belang. Van deze medewerkers noemen wij onder meer Carsten Brandt, Mogens Elkow, Margaretha von Trotta, 20

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 19