Technische aangelegenheden Organisatorische contacten Ook in 1978 heeft de stijging van het aantal ge automatiseerde bioscopen zich voortgezet. Dit uiteraard mede onder invloed van het relatief grote aantal van 44 bioscopen dat gedurende het verslagjaar werd geopend. Het aantal ge automatiseerde bioscopen steeg van 227 tot 280. Het aantal half-geautomatiseerde installa ties steeg minder snel, namelijk van 56 tot 61, waardoor het totaal aantal geautomatiseerde bioscopen op 31 december van het verslagjaar 341 beliep, zijnde circa 70% van het totaal aan talbioscopen. In het aantal 70-mm installaties trad een lichte daling op als gevolg van vervanging door auto maten bij splitsing van bioscopen. Het resultaat was dat op 31 december 31 bioscopen waren uitgerust met een 70-mm installatie en 43 ande re bioscopen met een inrichting voor electro- magnetische geluidsweergave. Aangezien dit ook bij 70-mm apparatuur mogelijk is, bedroeg het totaal aantal bioscopen met magnetisch geluid" 74. Binnenland a. Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut De Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut is een samenwerkingsorgaan van de stichtingen Nederlands Filminstituut, Filmcentrum, Audio visuele Vorming (voorheen Film en Jeugd), Audio-visuele Dienst en Skoop. Zij heeft ten doel door samenbundeling van krachten het culturele werk op audio-visueel gebied in ons land te versterken en uit te breiden. Er is een speciale regeling getroffen tussen de Bond en de Stichting Nederlands Filminstituut ter zake van de filmlevering door leden van de Bond aan de stichting in het kader van haar culturele werkzaamheid. Het Hoofdbestuur van de Stich ting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut zijn uit dezelfde personen samen gesteld, te weten Dr. J. E. Andriessen, voorzit ter, Dr. J. C. C. Rupp, vice-voorzitter, J. Th. van Taalingen, die de Bond vertegenwoordigt en de functie van secretaris-penningmeester be kleedt, Ch. Boost, Mr. J. Jacobs en J. M. Lüc- ker. Dr. J. A. Hes is van beide stichtingen direc teur. De Technische Commissie bestond ook dit jaar uit de heren W. J. M. Jansen, voorzitter, D. J. H. Swart, C. L. Wirtz en L. Claassen, secretaris. Zij kwam gedurende het verslagjaar 5 maal in ver gadering bijeen ter beoordeling van 40 bouw plannen voor nieuwe of inbouw bioscopen. Bij de werkzaamheden op dit terrein werd steeds gebruik gemaakt van de diensten van de techni sche inspecteur,'de heer A. Hovenier. Door de Technische Commissie zijn aan de Commissie Nieuwe Zaken talrijke adviezen uit gebracht, terwijl in vele gevallen, evenals in het verleden ook aan de aanvragers van nieuwe bioscopen schriftelijk adviezen werden verstrekt over wijzigingen respectievelijk aanpassingen van de voorgelegde bouwplannen. Er werd ook dit jaar herhaalde malen vooroverleg gepleegd met architectenbureaus, waardoor het niet is voorgekomen dat bouwplannen op technische grond totaal van de hand gewezen moesten worden. Anton Koolhaas 26

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 25