c. F.I.A.D. De Bond maakt ook deel uit van de Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films. De F.I.A.D. vergaderde op 27 januari te Brussel en op 26 mei in Cannes. In deze ver gaderingen kwamen onder meer ter sprake het door de F.I.A.D. ontwikkelde systeem van co- distributie, het vraagstuk van de kabeltelevisie, de dubbele heffing van belastingen en auteurs rechtelijke vraagstukken. d. Cl.C.C.E. Op 19 juni werd het Bestuur van het Cl.C.C.E. in Brussel ontvangen door de heer Davignon, lid van de Commissie van de Europese Gemeen schappen. Tijdens de bespreking, waaraan ook werd deelgenomen door een delegatie van de U.I.E.C, werden onder meer aan de orde ge steld fiscale problemen, de betrekkingen met de televisie, de Europese co-distributie, de steun maatregelen ten behoeve van de filmsector en de ontwikkeling van audio-visuele technieken. Het is de bedoeling, dat dergelijke contacten ook in detoekomstzullen plaatshebben. Het Comité des Industries Cinématographiques des Communautés Européennes behartigt in het bijzonder de belangen van de filmindustrie in de relatie tot de Europese Gemeenschap. Het C.I.C.C.E. vergaderde op 26'januari te Brussel en op 25 mei te Cannes. Er werd in deze verga deringen onder meer aandacht besteed aan de B.T.W.-heffing, de verhouding tot de televisie, het vraagstuk van de steunmaatregelen ten behoeve van de filmsector in het licht van het E.E.G.-verdrag van Rome en de kabeltelevisie. e. F.E.I.T.C De Europese Federatie van Technische Bedrij ven, waarin laboratoria, studio's en aanverwante bedrijven uit de E.E.G.-landen zijn verenigd, kwam in 1978 niet bijeen. Er waren wel verga- derplannen voor het laatste kwartaal van het verslagjaar, maar deze werden verschoven naar het voorjaar van 1979. 28 Werkfoto Camping

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 27