II INTERN-ORGANISATORISCHE AANGELEGENHEDEN Hoofdbestuur In 1978 waren aan de beurt van aftreden de heren J. Arkenbout, R. H. Gerschtanowitz en Drs. J. Ph. Wolft. Zij werden in de vergadering van de Bondsraad van 7 juni herbenoemd voor een zittingsperiode van'twee jaar. Gedurende de rest van het jaar bleef het Hoofd bestuur onveranderd samengesteld uit de heren J. Nijland, voorzitter, G. F. de Clerck, P. Silvius en J. van Willigen, leden van het Presidium, J. Arkenbout, R. H. Gerschtanowitz, Mr. P. A. Meerburg, P. J. N. R. Ooms, R. Wijsmuller en Drs. J. Ph. Wolff. Laatstgenoemde fungeerde tevens als Bondspenningmeester. De Bonds directeur, de heer J. Th. van Taalingen, vervul de de secretaristaak. Het Hoofdbestuur kwam in het verslagjaar 7 keer bijeen. Het Presidium vergaderde even eens 7 maal. Bondsraad De Bondsraad, die statutair de functie van alge mene ledenvergadering vervult, kwam in 1978 eenmaal bijeen en wel in jaarvergadering op 7 juni. In de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad werden het jaarverslag over 1977 en de financiële stukken goedgekeurd. Besloten werd het batig saldo van de rekening aan te wenden ter dekking van de kosten verbonden aan de proefprocessen inzake artikel 240 van het Wetboek van Strafrecht en de kabeltelevisie. Ten behoeve van het Productiefonds voor Nederlandse Films werd een minimum bijdrage over 1978 van ƒ200.000,— vastgesteld. Te vens werd besloten een bedrag van maximaal 500.000,tijdelijk beschikbaar te stellen ten behoeve van het renteloos verstrekken van geldleningen aan filmproducenten die bijdragen van het Productiefonds ontvangen, zulks op .basis van garantiecontracten tussen filmver huurders en bioscoopexploitanten. Het contri- butievoorstel van het Hoofdbestuur werd on gewijzigd aanvaard. Voorts werd het Hoofd bestuur gemachtigd om uit het Bondsvermogen bedragen tot een bepaald maximum te bestem men voor de viering van het zestigjarig bestaan van de Bond. De Bondsraad ging akkoord met een voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Reglement op de Recette-administratie. In de samenstelling van de Bondsraad hebben zich in de loop van het verslagjaar enige wijzi gingen voorgedaan. Ais gedelegeerden van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten namen de heren Drs. M. Sanders en V. N. Reumer de plaats in van respectievelijk de heren F. A. van Opbergen en C. Geerts. Voorts ontstonden er vacatures door het aftreden van de heren J. Pel- likaan en M. S. Schaap, in welke vacatures tijdens het verslagjaar niet meer is voorzien. De heer W. Hemelraad verving de heer L. J. Paerl als gedelegeerde van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders. Aan het einde van het verslagjaar was de Bondsraad als volgt samengesteld: de heer J. Nijland, voorzitter; vanwege de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploi tanten: de heren H. Berg, J. van Dommelen, O. B. W. Douwes Dekker, R. H. Gerschtano witz, H. Holman, H. W. M. Janssen, C. A. Kop- pies, Mr. P. A. Meerburg, H. Miedema, R. Nas- sette, L. van Praag, Jhr. W. F. van Raab van Canstein, V. N. Reumer, Drs. M. Sanders, G. Schepel, S. M. Spanjaart, Drs. C. A. Voskuil, W. C. Wertwijn, E. Wierda, J. van Willigen en Drs. J. Ph. Wolff, alsmede twee vacatures; vanwege de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders: de heren J. Arkenbout, A. J. J. Duyvesteyn, W. Hemelraad, P. J. N. R. Ooms, Drs. W. J. A. van Roosmalen, P. Silvius, B. H. Wilton en R. Wijs mulier; vanwege de Bedrijfsafdeling Filmproduktie: de heren Y. Brusse, G. F. de Clerck, A. H. W. Kom mer enG. J. J. M. Raucamp. De Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalin gen, fungeerde qualitate qua als secretaris van de Bondsraad. 29

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 28