31 Ook in 1978 is wederom een groot aantal aan vragen voor de vestiging van nieuwe bedrijven in behandeling genomen, die voor het meren deel betrekking hadden op bioscopen. De Commissie Nieuwe Zaken verleende toestem ming voor de vestiging van 37 permanente bio scopen-A. De Commissie weigerde de toestemming voor 3 permanente bioscopen-A. Ten aanzien van één geweigerde bioscoop werd van de beslis sing in beroep gegaan bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, maar dit beroep werd nog vóór de behandeling ingetrokken. Dealdus in totaal (alfabetisch naar Amsterdam Bergen op Zoom Dordrecht Enkhuizen 's-Gravenhage Groningen Heerhugowaard Hengelo Hoorn Kerkrade Rotterdam 37 toegewezen bioscopen zijn gemeente gerangschikt): Rembrandtpleintheater2 van Cineac-Tuschinski B.V. Cinétol Centrum 1, 2en 3 van B.V. Cinétol Bellevue-Clubvan B.V. Urbi Roxy 2, Luxor 1,2 en 3 van Actueel Bioscoop Exploitatie B.V. Luxor2en3van B.V.Grobion Cinema De Waegh van Exploitatie Mij. Groot-van der Heide B.V. Asta2en3van B.V.Nabio Cinema Palace 2 en 3 van B.V. Theatermaatschappij van de Nederlandse Bioscoop Trust (N.B.T.) Metro 2 van J.M. Punt Bioscoopexploitatie B.V. Concertgebouw Bioscoop 2 van Stichting Concertgebouw Victoria 2 van Th. Wiebring B.V. Wijngrachttheatervan Firma Royal Amusementsbedrijven Arena 2 van Capitol Theater B.V. Metro 2 van N.V. Bioscoopexploitatie C.van'tHoft Cinerama 4 van Cinerama Exhibitors Nederland B.V. Spijkenisse Eurocinema 1, 2, 3 en 4 van Jogchem'sTheaters B.V. Terneuzen Luxor2van Firma P. F. Standaerten Zonen Tilburg Harmonie2van Firma Biemans Bioscopen Chicago2, 3, 4 en 5 van N.V. Chicago Theater Valkenburg Duoscoopvan Firma Bouts&Putzeist Veendam City 2 en 3 van Fion Exploitatie Mij. B.V. Vlissingen Alhambra2van Exploitatie Mij. Groot-van der Heide B.V. De drie geweigerde bioscopen-A zijn: Ede Reehorst Studio van Cultureel Centrum StichtingDe Reehorst" De Reehorsten Reehorst Studio van C.V.Anthex De Commissie verlengde voorts een in de be slissing betreffende twee bioscopen voor Am sterdam gestelde termijn. Aangehouden werd een aanvrage voor drie nieuwe bioscopen te 's-Gravenhage. Het Hoofdbestuur benoemde in de Commissie Nieuwe Zaken ter vervanging van de heer J. Pellikaan, plaatsvervangend lid-bioscoop- exploitant, de heer Jhr. W. F. van Raab van Canstein. Er deden zich verder geen mutaties voor. De Commissie Nieuwe Zaken was aan het eind van het verslagjaar als volgt samengesteld: Drs. F. L. Schimsheimer, voorzitter; Mr. H. A. C. Branderhorst, plaatsvervangend voorzitter; Drs. C. A. Voskuil en J. van Willigen, leden-bio- scoopexploitanten; H. N. de Haan en Drs. W. J. A. van Roosmalen, leden-filmverhuurders; J. van Dommelen, L. van Praag en Jhr. W. F. van Raab van Canstein, plaatsvervangende leden bioscoopexploitanten; R. L. Paerl en R. Wijs- muller, plaatsvervangende leden-filmverhuur ders, alsmede G. J. J. M. Raucamp, plaats vervangend lid-filmproducent. Als secretaris fungeerde wederom de heer A. H. Pieterse. De Commissie hield in 1978 13 zittingen (tegen 11 in het jaar 1977). Alle zittingen werden geleid door de heer Schimsheimer, waaronder op 23 juni 1978 de ?00ste zitting der Commissie sedert haar instelling, eind 1947.

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 30