Herziening van statuten, reglementen en besluiten Reglementsherziening Overeenkomstig het advies van de Studiecom missie Recette-controle, bestaande uit de heren Drs. C. A. Voskuil, H. N. de Haan, A. M. A. de Haan en J. L. Koolbergen, heeft het Hoofdbe stuur een voorstel bij de Bondsraad ingediend tot wijziging van het Reglement Recette-admini stratie. Dit voorstel voorzag in de introductie van een kassastandenregister, waarin steeds na het einde van de kassaverkoop betreffende een filmvoorstelling het nummer van het laatst ver kochte toegangsbewijs wordt aangetekend. Het is de bedoeling, dat dit register (in boekvorm) steeds een half uur na de verkoop van de voor stelling in kwestie in de kassa voor controle be schikbaar zal zijn. De instelling van het kassa standenregister is niet alleen van belang voor de gebruikelijke administratieve controles, doch ook met het oog op de zaalcontroles die in gro tere frequentie plaatshebben. Het Hoofdbe- stuursvoorstel werd ongeamendeerd door de Bondsraad aanvaard. Voorbereiding van statutenwijziging In samenhang met het overleg met de hoofd filmproducenten, waarvan in het vorige hoofd stuk sprake is, heeft het Hoofdbestuur het wen selijk geoordeeld te onderzoeken, of een ver dergaande statutenwijziging dient plaats te hebben. Dit onderzoek was in het verslagjaar nog niet afgerond. Voorbereiding uitvoeringsmaatregel terzake van het Algemeen Bedrijfsreglement Gelet op de gewijzigde teksten van een aantal bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement heeft het Hoofdbestuur het gewenst geacht nor men vast te stellen betreffende de calculatie ten behoeve van de voor nieuwe bioscopen in te dienen begrotingen. Het stelde daartoe een commissie in, 'bestaande uit de heren Drs. W. J. A. van Roosmalen, Drs. M. Sanders, Drs. C. A. Voskuil en Drs. J. Ph. Wolff. Deze com missie heeft in de loop van het jaar een advies uitgebracht aan het Hoofdbestuur. Omtrent de definitieve vaststelling van normen zal nog nader overleg plaatshebben met de Commis sies Nieuwe Zaken. Dit overleg zal in 1979 wor den afgerond. Overleg met hoofdfilmproducenten De producenten van hoofdfilms hebben zich in het begin van 1978 tot het Hoofdbestuur ge wend met een aantal desiderata omtrent hun functionering binnen de organisatie. Naar aan leiding hiervan heeft mondeling en schriftelijk contact plaatsgehad tussen deze groepering en het Hoofdbestuur respectievelijk het Presidium. Een en ander heeft geresulteerd in de bereid- verklaring van het Hoofdbestuur om te bevorde ren, dat een aantal wensen van de hoofdfilm producenten zal worden geëffectueerd. Deze bereidverklaring betreft in het bijzonder de instelling van een nieuwe Bedrijfsafdeling Hoofdfilmproducenten en een afzonderlijke representatie van deze bedrijfsafdeling in de overkoepelende Bondsorganen. Het is de bedoeling, dat hieromtrent nog nadere voorstel len bij de Bondsraad zullen worden ingediend. The Movies Groningen 36

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 35