Arbitrage 39 Raad van Beroep Alle geschillen tussen leden van de Nederland se Bioscoopbond en tussen leden en donateurs zijn met uitsluiting van de burgerlijke rechter'aan Bondsarbitrage onderworpen. In eerste instan tie worden zij behandeld door de Commissie van Geschillen; in tweede instantie door de Raad van Beroep. Alle geschillen tussen leden van de Nederland se Bioscoopbond en leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-exploitanten zijn eveneens met uitsluiting van de burgerlijke rechter onderworpen aan arbitrage. Deze ge schillen worden behandeld door de Gemengde Commissie van Geschillen in eerste instantie en door de Gemengde Raad van Beroep in tweede instantie. De samenstelling en de werkzaamheid van de verschillende colleges is hieronder vermeld. Voorzitter: Mr. W. L. van der Kolf; plaatsver vangend voorzitter: Mr. P. Y. Hondius. Eerste Kamer: H. Miedema en F. H. W. Wey- schedé, leden-bioscoopexploitanten; P. J. N. R. Ooms en H. N. de Haan, leden-filmverhuurders. Tweede Kamer: Mr. P. A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolft, leden-bioscoopexploitanten; L. J. Paerl en W. Hemelraad, leden-filmverhuurders. Secretaris: J. Th. van Taalingen. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffende Kamer. In 1978 werd het in het vorige jaar dooreen lid- filmproducent ingediende hoger beroep behan deld. Het vonnis werd begin 1979 gewezen. De Raad bevestigde het vonnis van de Commissie van Geschillen. Commissie van Geschillen Voorzitter: J. van Willigen. Eerste Kamer: J. van Dommelen, lid-bioscoop- exploitant en J. Arkenbout, lid-filmverhuurder. Tweede Kamer: Jhr. W. F. van Raab van Can- stein, lid-bioscoopexploitant en P. M. Buis, lid- filmverhuurder/producent. Derde Kamer: J. Miedema, lid-bioscoopexploi- tanten P. Silvius, lid-filmverhuurder. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffende Kamer. Secretaris: Mej. Mr. C. A. Krietemeyer. Gemengde Commissie van Geschillen De Gemengde Commissie van Geschillen be stond in 1978 uit de heren M. Samson, voorzit ter; G. A. K. Eerdmans, plaatsvervangend voor zitter; J. van Willigen en Th. de Ruiter, leden; Drs. J. Ph. Wolff en W. Dalmeyer, plaatsvervan gende leden. In het verslagjaar is geen geschil aanhangig gemaakt. In 1978 zijn twee geschillen (het jaar daarvoor vier) aanhangig gemaakt. Van deze twee ge schillen is er één, voordat de behandeling was aangevangen, ingetrokken. Het andere geschil was een zuiver betalingsgeschil, dat door een faillissement werd achterhaald. Van vorengenoemde twee geschillen werd er één aanhangig gemaakt door een lid-exploitant tegen een lid-filmverhuurder en één door een filmlaboratorium tegen een lid-filmproducent. Gemengde Raad van Beroep De Gemengde Raad van Beroep bestond in 1978 uit de heren C. J. Blad, voorzitter; D. J. van Leen, plaatsvervangend voorzitter; F. H. W. Weyschedé, J. Ph. van der Linden en G. F. Turèl, leden; er was één vacature. Plaatsver vangende leden waren: Mr. P. A. Meerburg, H. Miedema, Mr. Dr. J. C. C. Haar en Mej. M. C. Opdam. Er werd in het verslagjaar geen hoger beroep bij de Gemengde Raad aanhangig gemaakt.

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 38