Commissie voor Niet-Commerciële Reclame Nationale herdenking De commissie, welke verzoeken beoordeelt van sociale instellingen om reductie op de ver- toningsprijzen voor propagandaplaten en tilms of voor kosteloze vertoning daarvan, bestond aan het begin van het verslagjaar uit de heren B. W. G. van Royen, voorzitter, G. A. K. Eerd- mans, N. F. van Ewijk en G. F. Turèl. Als plaats vervangend lid fungeerde de heer Th. de Rui ter. Gedurende het verslagjaar gaf de heer Van Royen de wens te kennen, gezien zijn gevor derde leeftijd, zijn functie neerte leggen. Eerst tegen het einde van het verslagjaar werd de commissie geconfronteerd met een aantal aanvragen. Ten aanzien van een semi-docu- mentaire betreffende de verkiezingen voor het Europese Parlement werd eerst beslist na 31 december 1978. Een verzoek van de afdeling Rotterdam van de Hartstichting tot gratis verto ning van een propagandaplaat voor de Nacht van het hart" in Rotterdam, Gouda, Schiedam en verdere omgeving, werd toegestaan. Enkele andere verzoeken, die naar de mening van de commissie geheel buiten het gestelde kader vielen, werden afgewezen. Tevens werd een aanvang gemaakt met het ont werpen van een leidraad ter beoordeling van aanvragen om reductie of kosteloze vertoning van bioscoopreclame, welke leidraad aan het eind van het verslagjaar nog niet gereed was. De nationale herdenking vond in 1978 plaats op donderdag 4 mei. Evenals in de voorafgaande jaren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenkingsavond. Er is de leden met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclame niet te ontsteken. Filmvervoer Krachtens de Bondsvoorwaarden vindt de ver zending van het filmmateriaal zowel door de bioscoopexploitanten als de filmverhuurders plaats door middel van een door het Hoofd bestuur aan te wijzen vervoerdienst. In het ver slagjaar is het collectieve filmtransport wederom verzorgd door Van Gend Loos. De verzending geschiedt steeds in de nacht van woensdag op donderdag via een groot aantal lijnen, die zich over hetgehele land uitstrekken. Utrecht geldt als overslagplaats. Er hebben zich in het verslagjaar weinig problemen voorgedaan en er kan worden gesteld, dat het vrij gecompli ceerde en omvangrijke filmtransport in het alge meen op zeer bevredigende wijze is verlopen. Aangezien er op feestdagen geen filmvervoer plaatsvindt, heeft het Hoofdbestuur enige speel- weken doen afwijken van het gebruikelijke schema van donderdag tot en met woensdag. 40 Rembrandt Eindhoven

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 39