die plaats is kwantitatief vooral gedurende de laatste jaren aanzienlijk gegroeid; aldus zijn vanwege de recettecontroledienst in het ver slagjaar 68 zaalcontroles ingesteld en 170 onderzoekingen in recette-administraties. Beoogt het administratieve onderzoek voor namelijk een verificatie van de verantwoording van entreebewijzen-verkoop, de tijdens film voorstellingen uitgevoerde zaalcontrole checkt de entreebewijzen-afgifte aan betalende bezoe kers en wel via een toetsing van interne controle en kassabeheer, alsmede door telling van zowel bezoekers als controlestroken. Elk der beide vormen van onderzoek heeft zijn eigen merites en aldus vullen zij elkaar over en weer aan. Met betrekking tot de in het verslagjaar uitge voerde onderzoekingen van de dienst zij vastge steld, dat bij geen ervan van enige onregel matigheid ten aanzien van verstrekking of ver antwoording van entreebewijzen is gebleken. Door meerdere oorzaken kon gedurende het verslagjaar nog geen uitvoering worden ge geven aan enkele door het Hoofdbestuur over genomen aanbevelingen van de Studiecommis sie Recettecontrole; met de uitvoering van die aanbevelingen zal nu evenwel weldra een aan vang gemaakt kunnen worden. Technische Dienst Er werden in 1978 518 technische controles ingesteld tegen 471 in het voorgaande jaar. Er werd in 61 (52) gevallen speciale aandacht geschonken aan licht- en geluidsproblemen, filmbeschadiging en automatisering, terwijl 47 (41) controles betrekking hadden op de bouw respectievelijk opening van nieuwe bioscopen, verbouwingen, restauraties of adviezen met betrekking tot mogelijke verbouwingen. In 48 (32) ons bekende gevallen kwamen gedu rende het verslagjaar, direct of indirect als ge volg van aanwijzingen van de technische dienst, verbeteringen in de bioscoop-outillage tot stand. Daarvan hadden er 24 (20) betrekking op beeld- en geluidskwaliteit, filmbeschadigingen of automatisering en in de resterende 24 (12) gevallen was er sprake van belangrijke ver beteringen van de inrichting van de zaal of van de nevenruimten der bioscopen. Bij de tellingen die dit jaar werden uitgevoerd, is gebleken dat de overgrote meerderheid der bio scopen thans is uitgerust met xenonlampen. Minder dan 15% van de bioscopen werkt nog met koolspitsen. Ook het aantal bioscopen dat met kleine spoelen werkt (600/900 m), is gede cimeerd tot nog geen 70. Het grootste aantal theaters werkt met non-rewind apparatuur en daarna volgen de bioscopen met 1800 m spoe len. Het gebruik van 3000 m en 4000 m spoe len neemttoe. IN MEMORIAM In het verslagjaar overleden de hierna vermelde bedrijfsgenoten: C. B. G. Bakx, directeur van Bioscoopbedrijf City B.V. te Roosendaal; H. S. Boekman, ere-lid en voormalig eigenaar van filmverhuurkantoor Filmtrust; G. Duiveman, exploiterende het Filmtheater Junushoffte Wageningen; H. Hollemans, voormalig eigenaar van het Scala Theater te Winschoten; P. J. A. Jansen, voormalig eigenaar van het Aurora Theater te Dongen; Mevrouw A. van der Mars-Bosch, voormalig eigenaresse van het Centrum Theater te Nijme gen; Mr. H. B. F. J. A. Peters, oud-directeur van de Stichting Nederlandse Filmstudio te Amster dam; G. J. M. Ruys, voormalig mededirecteur van B.V. Figi te Zeist; J. R. Schoonbeek, oud-directeur van de voor malige N.V. Corso Theaterexploitatie Mij. te 's-Gravenhage; E. J. Verschueren, oud-directeur en commissa ris van de N.V. Cinecentrum te Hilversum. Alhambra 4 Enschede 43

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 42