Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten 45 Vergaderingen De Exploitantenraad kwam in het verslagjaar één keer bijeen tijdens de jaarlijkse vergadering, die gehouden werd op5juni 1978. Tijdens deze vergadering werd de heer H. Miedema, die aan de beurt was voor periodiek aftreden als bestuurslid, met algemene stemmen herkozen. Voorts werd ingestemd met het jaarverslag over 1977 en werden de rekening en verantwoording over 1977 en de be groting over 1978 goedgekeurd. De Raad ging eveneens akkoord met het voorstel van het Hoofdbestuur terzake van het Reglement op de Recette- controle. Met betrekking tot de financiële jaarstukken van de Bond achtte de Raad het daarin opgenomen bedrag ter viering van het zestigjarig bestaan aan de lage kant. Besloten werd tijdens de vergadering van de Bondsraad te verzoe ken hiervoor een hoger bedrag uit te trekken. Overigens stemde de Raad in met de voorgelegde finan ciële stukken. Tevens ging de Raad akkoord met de resul taten behaald tijdens de onderhandelingen over de collec tieve arbeidsovereenkomst voor het bioscoopbedrijf. Hierbij werd tevens opgemerkt dat de sfeer tijdens deze onderhan delingen met de vakbonden was verbeterd. Ten aanzien van de vacatures in het Hoofdbestuur ont staan door het periodiek aftreden van de heren R. H. Gerschtanowitz en Drs. J. Ph. Wolff stemde de Raad in met het verstrekken van een niet bindende aanbeveling tot herbenoeming van beide heren. Het Bestuur kwam tijdens het verslagjaar drie keer bijeen en wel op 2 juni, 5 juni en 14 augustus. De vergadering van 2 juni was gewijd aan de bespreking van de onderhandelingen over de collectieve arbeidsover eenkomst, waarvan de bonden reeds een concept hadden gemaakt. Tevens werd aandacht besteed aan het voorlopige rapport van de in 1977 ingestelde gemengde Studie-commissie ter regulering van de bioscoopreclame. Tijdens de verga dering van 5 juni hield het Bestuur een voorbespreking over de aansluitende vergadering van de Exploitanten Raad. Op 14 augustus werd van gedachten gewisseld over de werkwijze van het blad „Première", dat haar lezers een be paalde vorm van korting op de toegangsprijzen voor bio scopen biedt en waarbij bepaalde vraagtekens werden ge zet. Echter gezien het feit dat een aantal exploitanten hun mede werking aan het blad al hadden toegezegd, meende het Bestuur toch akkoord te moeten gaan met de opzet van hun blad. Tijdens deze vergadering kondigde de heer van Willigen aan zijn werkzaamheden als gedelegeerde in het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Bioscoop-Reclame exploitanten te zullen staken. Het aandeel per afdeling in de totale bruto recette was in 1978: AfdelingA 34,3% (in 1977: 36,4%) AfdelingB 40,6% (in 1977: 38,9%) AfdelingC 19,-% (in 1977: 18,5%) AfdelingD 6,1% (in 1977: 6,2%) Samenstelling Exploitantenraad In de samenstelling van de Raad traden in de loop van het verslagjaar een aantal wijzigingen op. Tevens ont stond een aantal vacatures, met name terzake van de vertegenwoordiging van de Afdeling A, waar door de ver der schrijdende concentratie van de grote concerns geen kandidaten meer konden worden gesteld die voldeden aan alle vereisten. De Raad was tegen het einde van het verslagjaar als volgt samengesteld: J. van Willigen, voorzitter; R. H. Gerschtanowitz, O A. Koppies, Mr. P. A. Meerburg en Jhr. W. F. van Raab van Canstein, namens de afdeling A; J. van Dommelen, H. W. M. Janssen, R. Nassette, L. van Praag en Drs. J. Ph. Wolff namens de Afdeling B; H. Berg, H. Miedema, G. Schepel, Drs. O A. Voskuil en W. O Wertwijn namens de afdeling C; H. Holman, V. N. Reumer en E. Wierda namens de afdeling D. Het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten bestond uit de heren J. van Willigen, voorzitter; H. Miede ma, vice-voorzitter; H. Holman, Mr. P. A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolff. Gedelegeerden in de Bondsraad volgens artikel 37 van het Reglement der Bedrijfsafdeling waren de heren O. B. W. Douwes Dekker (B), Drs. M. Sanders (C) en S. M. Spanjaart (D). Jn de afdeling A bestond ten aanzien van deze functie een vacature. Secretaris was de heer L. J. M. Geels tot november 1978, toen deze zijn werkzaamheden op het Bondsbureau staakte. Als gebruikelijk adviseerde de Raad het Hoofdbestuur met betrekking tot benoemingen van leden in de diverse regle mentairecommissies. M. O Snijder van Wissenkerke, wnd. Secretaris. Algemeen Verheugend was dat in 1978 voor het eerst sinds een aan tal jaren weer een stijging van het bioscoopbezoek kon worden geconstateerd. Ook nu weer ondervond het bioscooppark een uitbrei ding met 33 theaters naar een totaal van 484 bioscopen. De grootste uitbreiding vond plaats in de Afdelingen B en O

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 44