48 Hierop werd positief gereageerd, aangewezen werden: de heer B. J. Nijman van Universal Film Agency B.V., de heer A. Bakker van Cinema international Corporation (Nether- lands) B.V., de heer C. A. van Leeuwen van City Film Distribution B.V. en de heer J. G. van Kempen van GofilexB.V. DIVERSE ONDERWERPEN Ook dit jaar werd door diverse leden-filmverhuurders enige malen gebruik gemaakt van de mogelijkheid om bij het hoofdbestuur aanvragen in te dienen tot subsidiëring van de import van kunstzinnige films, aan de exploitatie waar van vaak grote risico'szijn verbonden. Enige malen werd op verzoek van leden-filmverhuurders een waarschuwing gericht tot de overige collega's om vooralsnog niet in te gaan op de aanbieding van bepaal de distributierechten, hangende de moeilijkheden, die wa ren ontstaan tussen eerstbedoelde leden en de buitenland se producenten. Aan de leden is wederom opgaaf gedaan van de omzet- percentages der kantoren, geldende per 1 juli 1978, zulks met het oog op het eventueel opstellen van lijsten met voor keurskandidaten en het stemmen op toekomstige leden vergaderingen. Met betrekking tot de collectieve filmtransportregeling deden zich in het algemeen weinig problemen voor. Enige malen werden routes aangepast op verzoek van de betrok ken bioscoop-exploitanten of filmverhuurders. Eveneens werd aan de leden toegezonden het jaarlijkse overzicht van de stand der licentie-contracten, afgesloten door de zelfstandige filmverhuurkantoren, ditmaal in de jaren 1976 en 1977. LEDENMUTATIES EN PERSONALIA In de jaarvergadering heeft de Voorzitter in iovende be woordingen afscheid genomen van de scheidende gede legeerde, de heer L. J. Paerl, die de afdeling en de or ganisatie aan zich heeft verplicht zowel als bestuurslid en gedelegeerde als in zijn voormalige functie van lid van de Commissie Nieuwe Zaken, etc. Op 20 juni overleed de heer E. J. Verschueren, oud- directeur en gedurende de laatste jaren commissaris van de N.V. Cinecentrum en de met haar gelieerde onder nemingen (Multifilm, Profilti en Polygoon, tevens leden van onze afdeling). Ook de heer Verschueren heeft de Bond in tal van functies gediend. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Op 21 augustus overleed geheel onverwacht op de leeftijd van 82 jaar de heer H. S. Boekman. De heer Boekman was ere-lid en heeft sedert 1937 tal van functies in de Ne derlandse Bioscoopbond vervuld, onder andere als vice- voorzitter en bestuurslid van de Bedrijfsafdeling Filmver huurders. Hij was vele jaren eigenaar van het filmver huurkantoor Filmtrust. Op vrijdag 15 september bestond het filmverhuurkantoor Melior Films B.V. vijftig jaar. De heer Van Mourik, thans directeur, was vanaf de oprichting aan deze zaak verbon den. Hem werden bloemstukken gezonden door het Hoofd bestuur en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Een delegatie van het Bestuur, bestaande uit de heer R. Wijsmuller, tevens lid van het Hoofdbestuur, en de secre taris der Bedrijfsafdeling, de heer A. H. Pieterse, kwam hem ten kantore met dit gedenkwaardig jubileum feliciteren. De heer Wijsmuller overhandigde de jubilaris een tweetal geschenken. VOORUITZICHTEN: Wederom werd in het verslagjaar een fors aantal nieuwe bioscopen geopend. Dit feit zal mede een gunstige invloed hebben gehad op de ontwikkeling van het bezoek en de re cettes. Hoe gevoelig het film- en bioscoopbedrijf overigens reageert op ongunstige omstandigheden ondanks de toe name van de bioscoop-accomodatie, hebben intussen de sterk gedaalde bezoekcijfers van de eerste maanden van het nieuwe jaar bewezen. Dezelfde tendens doet zich voor bij het ontbreken van vol doende aanbod van grote films. Derhalve moge de hoop worden uitgesproken, dat de weergoden ons in de komen de maanden gunstig gezind zijn. De Bedrijfsafdeling Film verhuurders is er van overtuigd, dat de te vertonen film- produkten van zo'n grote kwaliteit zullen zijn dat zij veei publiek zullen trekken. A. C. Nieuwland, wnd. Secretaris.

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 47