Afdeling B Afdeling C Bestuur In de op 10 mei 1978 gehouden Algemene Ledenver gadering werden de aftredende bestuursleden Drs. J. Ph. Wolft, J. van Dommelen en H. W. M. Janssen bij enkele kandidaatstelling herkozen. Hoewel de voorzitter, Drs. J. Ph. Wolff in eerste instantie gaarne zijn voorzitterschap niet had willen continueren, besloot hij toch, na daartoe van diverse kanten het verzoek te hebben gekregen, zijn func tie als voorzitter vooralsnog te blijven vervullen. Tijdens de ledenvergadering werd tevens besloten de ge delegeerde, de heer O. B. W. Douwes Dekker, die op dat moment formeel niet voldeed aan de eisen, gesteld aan zijn functie, toch zijn functie te laten vervullen, uitgaande van de aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dat hij op korte termijn wederom aan de eisen zou voldoen. Aan het eind van het verslagjaar was het bestuur als volgt samengesteld: Drs. J. Ph. Wolff, voorzitter; R. Nassette, vice-voorzitter; L. van Praag, penningmeester, alsmede J. van Dommelen en H. W. M. Janssen, leden. Gede legeerde: de heer O. B. W. Douwes Dekker, secretaris: mevrouw M. C. Snijdervan Wissenkerke. Vergaderingen Gedurende het verslagjaar werd één ledenvergadering belegd terwijl het Bestuur vier keer bijeenkwam. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van 10 mei 1978 werden de jaarstukken van de Afdeling behandeld en goed gekeurd. Tevens werd besloten om in de toekomst iets meer inhoud aan de ledenvergaderingen te geven naast de feitelijke vergadering, dit om de betrokkenheid van de individuele afdelingsleden te activeren. De heer Wolff gaf in zijn hoedanigheid als Bondspenning meester een toelichting op de financiële jaarstukken van de Bond. De vergadering ging akkoord met de door het Hoofdbestuur ingestelde wijziging van het Reglement op de Recette administratie. Hoewel nog niet geplaatst op de agenda van de vergadering van de Bondsraad, werd tevens van ge dachten gewisseld over een concept-herziening van het Bedrijfsreglement terzake van Reclame voor Permanente Bioscoopvoorstellingen, waarbij de vergadering akkoord ging met enige door het Bestuur ingestelde wijzigingen. Het Bestuur kwam in 1978 beduidend minder bijeen dan in het voorafgaande jaar, toen nog tien keer werd verga derd. Reden daarvoor: de in 1977 explosieve hoeveelheid aan vragen van nieuwe theaters in de Afdeling B is in het verslagjaar nietgecontinueerd. Nieuwe bioscopen Gedurende het verslagjaar werden 26 nieuwe bioscopen geopend, te weten te Amersfoort Grand 1 en 2 van Jogchem's theaters B.V., te Arnhem Palace 2 van Bioscoopexploitatie Mij. (B.E.M.) B.V., te Eindhoven Euro cinema 1 tot en met 5 van Jogchem's theaters B.V., te Enschede Alhambra 4 van Cinex B.V. en Lumière 1 tot en met 3 van City Exploitatie Mij. B.V., te Gro ningen Camera 2 en 3 van Bioscooponderneming A. F. Wolff B.V. en The Movies van Novum B.V., Club 2 tot en met 5 (de „Leeuwarder Bioscooop" werd Club 1) van N.V. Verenigde Nederlandse Bioscopen te Leeuwarden, te Nijmegen Calypso 1 tot en met 3 van B.V. Nationale Bioscooponderneming en Scala 2 van City Exploitatie Mij. B.V., te Utrecht Movies 1 en 2 van Bioscooponderne ming A. F. Wolff B.V. en het Springhaver theater van B.V. Theatermij. van de Nederlandse Bioscooptrust. Het Bestuur bracht tevens advies uit ten aanzien van de volgende in het verslagjaar nog niet geopende bioscopen: Cinema Palace 2 en 3 te Groningen van de B.V. Thea termij. van de Nederlandse Bioscooptrust en Luxor 2 te Den Bosch van mevrouw A. M. Janssens-Martens, Harmonie 2 te Tilburg van Firma Biemans Bioscopen, alsmede Chi- cago 2 tot en met 5 van N.V. Chicago theater, eveneens te Tilburg. Algemeen Gedurende het verslagjaar werd een viertal theaters geslo ten, te weten in Enschede City en Metropole, Palace in Breda en - tijdelijk - het Chicago theater te Tilburg. Aan het eind van 1978 waren 166 bioscopen in de Afdeling B ingeschreven. Ten aanzien van de bruto-recette van de totale bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten bedroeg het aandeel van de afdeling B daarin 40,6% tegen 38,9% in 1977. Het Bestuur vertegenwoordige de afdeling bij de opening van theaters en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. M. C. Snijder van Wissenkerke, secretaris Bestuur In de op 9 mei 1978 gehouden Algemene Ledenverga dering werden verkiezingen gehouden ten aanzien van drie vacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heren H. Berg en G. Schepel en het definitief aftreden van de heer F. A. van Opbergen, die zich niet herkies baar stelde. Bij het secretariaat waren ten aanzien van deze vacatures vier volledig/ondertekende kandidatenlijsten binnenge komen, zodat tot stemming moest worden overgegaan. Na telling der stemmen door het ad hoc gevormde stem bureau, waarin zitting namen de heren H. F. M. Ruys en A. A. Zieren bleken te zijn herkozen de periodiek aftre dende bestuursleden de heren H. Berg en G. Schepel en gekozen de heer W. C. Wertwijn, tot dan gedelegeerde in de Bondsraad. Tot gedelegeerde werd gekozen bij enkele kandidaatstelling de heer Drs. M. Sanders. Aan het eind van het verslagjaar was het Bestuur als volgt samengesteld: H. Miedema, voorzitter, Drs. C. A. Voskuil, vice-voorzitter, W. C. Wertwijn, penningmeester, H. Berg en G. Schepel, leden, alsmede Drs. M. Sanders, gede legeerde. 53

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 52