Afdeling D 54 Tijdens het verslagjaar wijzigde zich de positie van de heer Berg op zodanige wijze, dat mocht worden aangenomen dat hij per 1 januari 1979 niet meer zou voldoen aan de vereisten voor een bestuurslidmaatschap. Het secretariaat werd vervuld door mevrouw M. C. Snijder vanWissenkerke. Vergaderingen In het verslagjaar werd één ledenvergadering gehouden. Tijdens de ledenvergadering van 9 mei 1978 werden de jaarstukken van de Afdeling goedgekeurd. Tevens werd van gedachten gewisseld over de financiële jaarstukken van de Bond, alsmede de agendapunten van de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad. Tot slot van de vergadering richtte de voorzitter een af scheidswoord tot de scheidende penningmeester, de heer van Opbergen, die na vele jaren zijn bondswerkzaamheden wenste te beëindigen. Het Bestuur kwam tien keer bijeen; deels vloeide dit voort uit de wens van de Voorzitter tot meer en geregeld contact met zijn medebestuursleden, deels ook omdat binnen de Afdeling C vele aanvragen voor nieuwe theaters bij de Commissie Nieuwe Zaken wer den ingediend. Nieuwe bioscopen In 1978 werden in de Afdeling C 11 nieuwe bioscopen geopend: E.D.B.-theater 2 te Deventer van de Bioscoop Exploitatie Mij. (B.E.M.) B.V.; Cinema de Waegh te Enk- huizen van Exploitatie Mij. Groot-van der Heide B.V.; het Centraal Theater 2 te Helmond van Croonenbergs Exploi tatie Mij. van Bioscopen B.V.; Cinema Palace te Hengelo van B.V. Miedema's Bioscoopexploitatie Mij.; Victoria 2 te Hoorn van Th. Wiebring B.V.; het Wijngrachttheater te Kerkrade van Firma Royal Amusementsbedrijven; Cinema Royal 2 en 3 te Oss van Cinema Royal B.V.; Duoscoop 1 en 2 te Valkenburg van Firma Bouts Put- zeist; Alhambra 2 te Vlissingen van Exploitatie Mij. Groot en vanderHeideB.V. Het Bestuur bracht adviezen uit aan de Commissie Nieuwe Zaken terzake van de volgende aanvragen die tijdens het verslagjaar nog niet geopend waren; Roxy 2 en Luxor 1 tot en met 3 te Bergen van Actueel Bioscoop Exploitatie B.V.; Luxor 2 en 3 te Dordrecht van B.V. Grobion (deze - inmiddels gehonoreerde aanvragen werden in een later stadium teruggetrokken); Metro 2 te Heerhugowaard van J. M. Punt Bioscoopexplotatie B.V.; Concertgebouw Bioscoop 2 te Hengelo van Stichting Concertgebouw; Eurocinema 1 tot en met 4 te Spijkenisse van Jogchem's theaters B.V.; Luxor 2 te Terneuzen van Firma P. F. Standaert en Zonen; City 2 en 3 te Veendam van Fion Exploitatie Mij. B.V. Daarnaast adviseerde het Bestuur de Commissie Nieuwe Zaken geen toestemming tot vestiging te verlenen terzake van de aanvraag voor Reehorst Studio te Ede van Cultu reel Centrum StichtingDe Reehorst". Algemeen Gedurende het verslagjaar werden twee gemeenten, beho rende tot de Afdeling C. ingedeeld in de Afdeling D, te weten Ede en Leerdam. Bij de Afdeling C werden gevoegd de gemeenten Enk- huizen, Kerkrade en Valkenburg. Per 31 december 1978 waren ingeschreven 139 theaters tegen 128 in 1977. Eén theater - City te Emmen - werd gesloten. Het aandeel van de Afdeling C in de bruto recette van de totale bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten bedroeg 19%tegen18,5%in 1977. Het Bestuur vertegenwoordigde de Afdeling bij openingen van theaters en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. M. C. Snijder van Wissenkerke, secretaris Bestuur In de op 26 april gehouden jaarvergadering werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd de heren H. Holman, S. J. J. M. L. Fonke, B. M. P. Kornet, V. N. Reumer en A. H. W. Schuurman. In de vacature die was ontstaan door het aftreden van de heer C. Geerts werd bij enkele kandidaatstelling gekozen de heer A. A. Berends. De heer Holman werd met algemene stemmen benoemd tot voorzitter en de heer V. N. Reumer nam de functie van vice-voorzitter over van de heer Holman. Eind 1978 was het Bestuur als volgt samengesteld: H. Hol man, voorzitter; V. N. Reumer, vice-voorzitter; E. Wierda, penningmeester, Th. Abeln, A. A. Berends, S. J. J. M. L. Fonke, B. M. P. Kornet, F. P. M. J. van den Maagden berg en A. H. W. Schuurman, gedelegeerde was de heer S. M.Spanjaart. Secretaris was mevrouw M. C. Snijder van Wissenkerke. Vergaderingen In het verslagjaar werd 1 ledenvergadering gehouden, ter wijl het Bestuur twee keer bijeenkwam. In de op 26 april gehouden jaarvergadering werden de jaar stukken van de Afdeling behandeld en goedgekeurd. Tijdens deze vergadering - die wederom zeer slecht be zocht werd - werd afscheid genomen van de heer C. Geerts, die na vele jaren van activiteiten in de Bond in veler lei functies het tijdstip gekomen achtte zijn werkzaamheden te beëindigen. Ter gelegenheid van dit afscheid was op deze vergadering tevens aanwezig de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, die de scheidende afdelingsvoorzitter dank zegde voor zijn niet aflatende inzet juist voor de belangen van de „kleinere" exploitanten. Tijdens zijn afscheidswoorden wenste de heer Geerts zijn opvolger succes toe bij zijn werkzaamheden, waarbij hij de hoop uitsprak dat de afdelingsleden meer dan tot dan toe van hun belangstelling blijkzouden gaan geven. De Bondsvoorzitter gaf eveneens een toelichting op de jaar stukken en de agenda van de Bondsraad.

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 53