Schriftelijke Cursussen Aangezien sedert enige jaren nog slechts een schriftelijke cursus ter verkrijging van het Praktijk Certificaat wordt ver zorgd, liepen er ook dit jaar slechts 3 cursussen met een gemiddelde van circa 30 cursisten in totaal. Dit aantal is ongeveer gelijk aan de gang van zaken in het recente verleden. De lessen werden door ruim de helft van de leer lingen met voldoende belangstelling gevolgd, d.w.z. dat de betrokkenen regelmatig werk ter correctie inzonden. De overige leerlingen moesten daartoe veelal zonder succes bij herhaling worden aangespoord. Met het herschrijven van een vereenvoudigde (verkorte) schriftelijke cursus inzake de vakken lichttechniek, elektro techniek en versterkertechniek werd ook dit jaar weinig voortgang gemaakt, aangezien de daarbij noodzakelijke deskundigen onvoldoende tijd konden vrij maken voor het concipiëren van de nieuwe lessen. Dit is, zoals bekend, een zeer tijdrovende zaak. Wel is gedurende het verslagjaar doorgegaan met het treffen van voorbereidingen en gehoopt wordt dat in het komende jaar het schrijven van de nieuwe lessen op gang zal komen. Examens Op 14 december zijn in Amsterdam de jaarlijkse operateurs examens afgenomen. Evenals in de voorgaande jaren was de belangstelling relatief groot. Er meldden zich in totaal 57 kandidaten aan tegen 48 in 1976 en 51 in 1975. Voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat waren 33 gegadigden. 24 kandidaten slaagden voor dit examen, 4 werden gedeeltelijk afgewezen en 2 kandidaten ver schenen niet op het examen. Van de opgekomen kandi daten voor dit examen slaagde dus 78% tegen 70% in het voorgaande jaar. Aan 3 kandidaten kon het Certificaat niet worden uitgereikt, omdat voor hen het aantal vereiste praktijkuren ontbrak. Voor het examen ter verkrijging van het diploma A of B verschenen 11 kandidaten (1976: 13; 1975: 9). Daarvan slaagden er 8 voor één of meer vakken, waardoor 5 diplo ma's A en 1 diploma B zijn verworven. De overige 2 kandi daten moeten nog in tenminste 1 vak examen doen om een diploma te kunnen verkrijgen. 3 kandidaten moesten ten slotte voor alle vakken worden afgewezen. Het aantal ge slaagden met diploma kan hier aldus worden gesteld op 54%. Tenslotte deden nog 13 kandidaten uitsluitend een brand weer examen, dat hoofdzakelijk is bedoeld voor niet tech nisch personeel, werkzaam in geautomatiseerde bioscopen. Voor dit examen slaagden 11 gegadigden en moesten er 2 worden afgewezen. Resumerend kan voor dit onderdeel van ons verslag wor den gesteld dat de examens in totaal gunstige resultaten hebben opgeleverd. Vooruitzichten Er zijn geen tekenen die er op wijzen dat er in de gang van zaken bij de schriftelijke cursus of de examens belangrijke wijzigingen op handen zouden zijn. Wel was het aantal aanmeldingen voor de cursus die in september 1978 begon iets groter dan voorheen, maar dit kan een toevallige omstandigheid zijn. Ten aanzien van de C-cursus zal moeten worden afge wogen of het destijds vastgestelde minimale aantal van 15 cursisten op korte termijn gehaald kan worden. Zoals elders in het verslag werd gezegd, is thans een zodanig groot aantal bioscopen geautomatiseerd, dat er zeker nog enkele C-cursussen mogelijk moeten zijn en er zal dan ook zeker naar moeten worden gestreefd daarvoor de nodige ge gadigden bijeen te krijgen. Er is thans een goed les- systeem, alsmede een zeer modern practicum door de heer De Metier opgebouwd en het zou erg jammer zijn, indien dit lesmateriaal ongebruiktzou moeten blijven. Tenslotte kan hier worden aangetekend, dat in het komende jaar nogmaals getracht zal worden de verkorte theoretische cursus te realiseren, althans voor een gedeelte, aangezien er - merkwaardigerwijs - de laatste maanden een toe nemende vraag naar deze cursus valt te bespeuren. Of deze vraag te zijner tijd ook zal worden omgezet in deelname aan de cursus blijft natuurlijk vooralsnog een open vraag. L. Claassen, Secretaris 56

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 55