premièredatum: 23 N.V. Cinecentrum; In volgorde van premièredata zijn de volgende Nederlandse hoofdfilms uitgebracht: 1. „De Mantel der Liefde": Dremièredatum: 2 februari; produktie: Luton Films; regie: Adriaan Ditvoorst. 2. „Doctor Vlimmen"; februari; produktie: regie: Guido Pieters. 3. „Pastorale 1943"; premièredatum: 20 april; produktie: Spieghel Filmproductie B.V.; regie: Wim Verstappen. 4. „Nacht zonder zegen"; premièredatum: 11 mei; produktie: Fuga Filmprodukties B.V./ Maggan Films B.V.; regie: Jan Dorresteijn. 5. „Camping"; premièredatum: 17 augustus; produktie: M. M. Chanowski Productions B.V.; regie: M. M. Chanowski. 6. „Mysteries"; premièredatum: 7 september; produktie: Sigma Films B.V.; regie: Paul de Lussanet. 7. „Doodzonde"; premièredatum: 12 oktober; produktie: René van Nie Dessafilms B.V.; regie: René van Nie. 8. „Meneer Klomp"; premièredatum: 2 no vember; produktie: Hollandia Filmproduk ties B.V.; regie: Otto Jongerius. 9. „Dag Dokter"; premièredatum: 21 decem ber; produktie: Fons Rademakers' Produk tie B.V.; regie: AtedeJong. Tegen het eind van het verslagjaar waren 5 films in produktie, t.w.: „Een vrouw als Eva" van Sigma Films B.V.; „Twee Vrouwen" van MGS Film Amsterdam B.V.; „Mijn Vriend" van Fons Rademakers' Pro duktie B.V.; „Tiro" van MGS Film Amsterdam B.V. en „Een tip van de sluier" van Horizon Films. in voorbereiding waren nog 4 andere films, namelijk „Kort Amerikaans" van N.V. Cinecen trum; „Grijpstra en de Gier" van de Verenigde Nederlandse Film Compagnie B.V.; „Een pak slaag" van Bert Haanstra Films B.V. en „Spet ters" van VSE Films B.V. Daarenboven liepen er nog tenminste 5 6 serieuze plannen, die waarschijnlijk in het ko mende jaar gerealiseerd zullen worden. Het Ministerie,van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft in 1978 een subsidie aan het Productiefonds voor Nederlandse Films verleend van ƒ4.355.000,—. Jeugdfilms Het bezoek aan Nederlandse jeugdfilms is in 1978 zeer sterk gestegen, in hoofdzaak dankzij de resultaten die met de film „Pinkeltje" zijn be reikt. Deze film alleen boekte namelijk ruim 400.000 bezoekers, zijnde meer dan het totale bezoek aan jeugdfilms in 1977. Het bezoek aan de jeugdfilms steeg aldus met ruim 80% van 387.000 personen in 1977 tot ruim 700.000 in 1978. Wij geloven zeker dit als een absoluut record te mogen bestempelen. Naast de film „Pinkeltje", die op 29 juni zijn pre mière beleefde en werd geproduceerd door de N.V. Cinecentrum en Pan Film B.V., onder regie van Harry Geelen, is de film „Billie Turf" van Rex Film uit Schinnen op 21 december in pre mière gegaan, terwijl de bioscoopversie van de televisie-serie van „Q Q" op 27 april zijn première kreeg. Aan het eind van het verslagjaar was slechts één nieuwe jeugdfilm in produktie, namelijk „Martijn en de Magiër" van Castor Films, onder regie van Karstvander Meulen. 10 Pinkeltje Billie Turf

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 9