De programmering van Luxe was in handen van Hans Saaltink. Zijn selectie viel bij het pu bliek in goede aarde. De volgende films wer den in Luxe vertoond: Pim de la Parra's dirty picture", regie Pim de la Parra (Nederland); El asesino de Pedralbes", regie Gonzalo Her- ralde (Spanje); Time in the sun", regie Sergej Ejsenstejn (Sowjet-Unie); ,La femme qui pleure", regie Jacques Doillon Frankrijk); ,Die prachtige mannen met hun cameraslinger" regie Jiri Menzel (Tsjechoslowakije); La rabia", regie Eugeni Anglada (Spanje); Ce repondeur ne prend pas de message", regie Alain Cavalier (Frankrijk); .Martin et Léa", regie Alain Cavalier (Frankrijk); ,Jun", regie Hiroto Yokoyama (Japan); ,Mourir a tue-tête", regie Anne Claire Poirier (Canada); .Kejsaren", regie Jösta Hagelback (Zweden); ,La nona", regie Hector Olivera (Argentinië); ,Agee", regie Ross Spears (Verenigde Staten); .Quintet", regie Robert Altman (Verenigde Staten); .Woyzeck", regie Werner Herzog (West- Duitsland); .Ligabue", regie Salvatore Nocita (Italië); .Desmorts", regie ThierryZeno (België); ,Sult", regie Henning Carlsen (Denemarken); .Northern lights", regie John Hanson en Rob Nilsson (Verenigde Staten); RembrandtTheater, Arnhem „The end", regie Burt Reynolds (Verenigde Staten); „Die letzten Heimposamenter", regie Yves Yersin (Zwitserland); „Drying up the streets", regie Robin Spry (Canada); „Der junge Mönch", regie Herbert Achtern- busch (West-Duitsland); „El super", regie León Ichaso en Orlando Ji- ménez-Leal (Verenigde Staten); „The man you loved to hate", regie Patrick Montgomery (Verenigde Staten); „La chambre verte", regie Francois Truffaut (Frankrijk); „L'amour en fuite", regie Francois Truffaut (Frankrijk). In totaal werden dus 41 hoofdfilms in première voor Nederland tijdens het festival vertoond. De presentatie van deze films werd opgeluisterd door de komst van verschillende gasten. De sneak preview van „Pim de la Parra's dirty picture" werd door Pim de la Parra bijgewoond, samen meteen groot aantal medewerkers. De regisseur van „El asesino de Pedralbes", Gonzalo Herralde, was aanwezig, terwijl Domi- nique Laffin, hoofdrolspeelster uit „La femme qui pleure", op het druk bezochte Gofilex- ontbijt acte de présence gaf. Voorts werden in Arnhem verwelkomd Eugeni Anglada, regisseur van „La rèbia", Alain Cava lier, regisseur van „Ce repondeur ne prend pas de message" en „Martin et Léa", Martha Black- burn, scenarioschrijfster van „Móurir tue- tête", Jösta Hagelback, regisseur van „Kej- 20

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 19