15 Commissie Nieuwe Zaken Op grond van het Algemeen Bedrijfs- reglement is voor het gaan exploi teren van nieuwe bedrijven in het kader van het Bondslidmaatschap toestemming vereist van de Commis sie Nieuwe Zaken respectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. De Commissie Nieuwe Zaken was aan het begin van het verslagjaar als volgt samengesteld: de heren Drs. F.L.Schimsheimervoorzitter, Mr.H.A.C.Branderhorst, plaatsver vangend voorzitter, W.van Dommelen, J.Nijland, L.van Praag, G.C.M.Ruys, leden-bioscoopexploi tanten, J.Ar kenbout, E.J.Katz, R.L.Paerl en R.WijsmulIer, leden-filmverhuur ders. Krachtens het in juni 1985 door de Bondsraad aangenomen herziene Alge meen Bedrijfsreglement is de Com missie in de tweede helft van het verslagjaar zodanig gewijzigd dat, per zitting, de meerderheid van haar leden bestaat uit personen buiten het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Aan het eind van het jaar was haar samenstelling als volgt: de heren Drs.F.L.Schimsheimer, voorzi tter Mr.H.A.C.Branderhorst, plaatsver vangend voorzitter, Drs.J.H.Knop- per, 1id-buitenstaanderW.van Dommelen, L.van Praag, G.C.M.Ruys, leden-bioscoopexploi tanten, J.Arken- bout en R.L.Paerl, leden-filmver- huurders. Enige vacatures waren aan het eind van I985 nog niet voorzien. In 1985 heeft de Commissie toestem ming verleend aan Thorn EMI Screen Entertainment B.V.United Inter national Pictures B.V. en Holland Film Releasing B.V. tot het gaan exploiteren van een filmverhuur kantoor; aan de heer E.G.Kijlstra tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Drachten; aan de heer V.S.A.Kroes tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A te Leerdam; aan de Stichting Cinecitta tot het gaan exploiteren van een permanen te bioscoop-A te Tilburg, alsmede aan 't Swaentje B.V. tot het gaan exploiteren van twee nieuwe perma nente bioscopen-A te Meppel De Commissie heeft toestemming ge weigerd aan Polyfilm Zoetermeer B.V, i.o. tot het gaan exploiteren van drie permanente bioscopen-A te Zoe termeer De Commissie Beroep Nieuwe Zaken, onder voorzitterschap van Mr.P.Y. Hondius, kwam in het verslagjaar niet bijeen. Bedrijfsreg i ster Er werden vijf (nieuwe) permanente bioscopen-A geopend en derhalve in het Bedrijfsregister ingeschreven en wel Drachten Leerdam Meppel Ti 1 burg Cinema Modern 2 Alfa Theaters 1t Swaentje 1 en 2 C ineci tta De permanente bioscopen telden op 1 januari I986 113.753 zitplaatsen. Ui tgeschreven 18 bioscopen: Alblasserdam Amsterdam Beverwijk Delfzijl Deventer Dordrecht Hengelo Leerdam Maastricht Medembli k Middelburg Midsland Raalte VI ieland Weert Zaandam werden de volgende Wipmolen 1 Rex Theater Kennemer Theater 1 Kennemer Theater 2 De Hanekam Cinema Ci node Studio Alfa Theater Roya1 1 Royal 2 Scala City Actania Cine Raalte Bruin's Bioscoop Scala Theater Apollo Theater Voor een overzicht van het aantal bedrijven wordt naar het overzicht op de volgende pagina verwezen.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 17